Jak naturalnie dbać o skórę zimą. 4 sposoby

Zima to szczególny czas, w którym powinnaś zadbać o skórę, gdyż często narażona jest na odmrożenia bądź wysuszenia. Jak zatem ją zabezpieczyć? Jak walczyć z powstałymi odmrożeniami? 

1. Kiszona kapusta na odmrożenia

Jeżeli dopadły Cię odmrożenia wykonaj kompres lub okład z poszatkowanej kiszonej kapusty. Warzywo połóż na szmatkę lub ceratkę i przyłóż do odmrożenia, pozostaw na około 30 minut lub dłużej. Zabieg najlepiej przeprowadzaj kilka razy, aż odmrożenie zniknie.

2. Woda selerowa przy odmrożeniach

Aby ją przygotować oczyść z piasku i brudu selery (1 duży lub 2 średnie) i gotuj przez godzinę w litrze wody. Ugotowane selery, wyjmij i zjedz, a wodę użyj do wykonania kuracji. Odmrożone stopy bądź dłonie mocz dwa lub trzy razy dziennie w ciepłym, selerowym wywarze. Gdy odmroził Ci się nos lub odmroziły uszy wtedy wykonaj ciepły kompres lub okład. Przyłóż go na chore miejsce i trzymaj około 30 minut do momentu, aż stanie się chłodny. Czynność powtarzaj najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Po kilku dniach stosowania zobaczysz, że odmrożenie powinno zniknąć.

3. Woda kartoflana na czerwone dłonie i stopy

Zimą, gdy Twoje dłonie narażone są na odmrożenia i często zmieniają kolor na skutek zimna pamiętaj o prostej kuracji. Ciepłą wodę po gotowaniu ziemniaków (najlepiej bez dodatku soli) przelej do miski i włóż do niej ręce lub stopy. Mocz przez około 10 minut. Taka „kąpiel” dobrze łagodzi odmrożenia oraz przywraca prawidłowy kolor dłoniom i stopom.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

4. Łagodząca maść jabłkowa

Skutki odmrożeń łagodzi również maść, którą możesz przygotować na bazie musu jabłkowego. Wystarczy jak dokładnie połączysz drobniutko starte jabłko z masłem lub śmietaną. Maść nie powinna być ani za gęsta, ani za rzadka. Nałóż ją na odmrożoną lub wysuszoną skórę, pozostaw na kilkadziesiąt minut i zmyj letnią wodą. Kurację wykonuj kilka razy dziennie. Maść łagodzi odmrożenia, ale także natłuszcza spękaną i wysuszoną skórę.

Magdalena Przybylak – Zdanowicz – 

– dziennikarka uwielbiająca pisać m.in. kalendarze. Autorka Ekologicznego Poradnika Księżycowego oraz poradników z serii „ABC Kosmetyki Naturalnej”, których skuteczność sprawdza w swoim warmińskim ekogospodarstwie. Miłośniczka gotowania, kuchni francuskiej, kosmetyki naturalnej oraz powrotu do źródeł.

Brak postów do wyświetlenia