Teraz czytasz...
Wegeburgery, sojowe parówki i wegesmalce zostają. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Wegeburgery, sojowe parówki i wegesmalce zostają. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego

Avatar photo

Producenci żywności wegańskiej będą nadal używać słów takich jak burger, smalec czy parówka w nazwach swoich produktów. Propozycję zakazu odrzucili europarlamentarzyści. Taki zakaz obowiązuje jednak w przypadku wegańskiego nabiału.

Autorzy propozycji zakazu argumentowali, że nazwy wegeburger, czy wege parówka mogłyby wprowadzać konsumentów w błąd. Zakaz stosowania nazw nawiązujących do mięsa na opakowaniach produktów bezmięsnych głosowany był w ramach prac związanych z reformą Wspólnej Polityki Rolnej.

Ostateczny kształt przepisów powstanie w ramach negocjacji Parlamentu Europejskiego z Radą UE, w której zasiadają przedstawiciele państw członkowskich.

Mleko roślinne i masło orzechowe wciąż „zakazane”

Przypomnijmy, że wciąż obowiązuje zakaz określania wegańskich produktów roślinnych nazwami kojarzonymi z produktami nabiałowymi. Prawnie niedopuszczalne są  nazwy w rodzaju mleko roślinne, czy masło orzechowe.

O sprawie pisaliśmy w tekście:

https://biokurier.pl/ekorynek/nazwy-maslo-orzechowe-mleko-kokosowe-zakazane-jakie-okreslenia-je-zastapia/?highlight=mas%C5%82o%20orzechowe

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.