Teraz czytasz...
Samodzielne tłoczenie oleju? Poszerza się oferta domowych pras
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Samodzielne tłoczenie oleju? Poszerza się oferta domowych pras

Niewielkie rozmiary, prosta obsługa, estetyczny wygląd – to atuty, którymi firma Gorenje chce przekonać do swojego nowego produktu: konsumenckiej prasy do tłoczenia oleju.

Jak zapowiada Robert Mitrosz, manager produktu w firmie Gorenje, prasa Oil Press OP650W pojawi się w sklepach w drugiej połowie listopada 2015. 

Prasa jest stosunkowo niewielka i lekka. Wymiary to 30 x 18 x 35 cm przy wadze 4,8 kg.

Korzystanie z urządzenia jest bardzo proste. Do sterowania wystarczają 3 przyciski którymi zaczniemy pracę urządzenia, wstrzymamy ją lub w wypadku zbyt dużego rozmiaru nasiona cofniemy (funkcja REVERSE)do powtórnego przerobienia żeby nie blokować pracy urządzenia – tłumaczy Robert Mitrosz. Prasa wyposażona jest w silnik o mocy 150 W a moc podgrzewania wynosi 500 W.

Z czego tłoczyć olej?

Do przygotowania oleju w domu można wykorzystać m.in: migdały, siemię lniane, ziarna słonecznika, orzeszki ziemne, ziarna maku, pistacje, ziarna sezamu, orzechy włoskie i laskowe, orzeszki pinii, kiełki pszenicy, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca czy pestki dyni.

Tłoczenie odbywa się metodą „na zimno”.

Cena urządzenia jest przewidywana na poziomie 1549 PLN brutto

źródło: mat. prasowe Gorenje

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.