Teraz czytasz...
Maska do włosów czy odżywka?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Maska do włosów czy odżywka?

portret młodej szczęśliwej kobiety nakładającej maskę na włosy

Zarówno maski do włosów, jak i odżywki, są bardzo często wybierane przez kobiety. Producenci cały czas poszerzają ofertę profesjonalnych kosmetyków, dając nam wiele możliwości podczas zakupu. Faktem jest, że stosując odżywkę, nie musimy rezygnować z maski. Można stosować oba te produkty, ciesząc się skutecznym działaniem. Sprawdźmy, jakie występują różnice pomiędzy maskami do włosów a odżywkami. O czym warto wiedzieć?

Odpowiednia pielęgnacja włosów

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że pielęgnacja włosów ma duże znaczenie. Nie zawsze wystarczające jest użycie samego szamponu i odżywki. W wielu przypadkach sprawdza się także maska do włosówbardzo często wybierana przez kobiety. Odznacza się długofalowym i intensywnym działaniem, dlatego nie trzeba jej stosować bardzo często.

Na rynku znajdziemy różne propozycje, takie jak maski do włosów suchych, do silnej regeneracji, zapobiegające wypadaniu włosów itp. Warto bliżej poznać każdą propozycję i dobrać to, czego potrzebujemy.

Maska kontra odżywka do włosów

Czym różnią się maski do włosów od odżywek? Warto zauważyć, że różne są tutaj stężenia substancji aktywnych. Poza tym, maska ma inną konsystencję i intensywność działania. Działa znacznie silniej, gdyż wnika w głębokie warstwy włosów. To sprawia, że jest idealnym wyborem do włosów wymagających solidnej pielęgnacji.

Niektóre produkty są przeznaczone do nakładania także na skórę głowy, a nie tylko na włosy. Okazuje się, że odżywka działa na powierzchni włosa i utrzymuje swoje działanie do kolejnego mycia. Natomiast maska odznacza się znacznie dłuższym działaniem, co jest doceniane przez setki użytkowników.

Nie jest powiedziane, że po maski sięgają tylko kobiety. Taki produkt może także posłużyć mężczyznom w każdym wieku. Poszukując kosmetyków do włosów, warto odwiedzić drogerie oferujące atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość produktów. Znani producenci cały czas zaskakują nas nowymi propozycjami.

W efekcie codzienna pielęgnacja włosów nie jest niczym skomplikowanym. Nie zapominajmy dobrać maski do włosów, która daje wiele ciekawych efektów. Jakie rodzaje masek do włosów są najbardziej znane na rynku?

Rodzaje masek do włosów

Maska do włosów niejedno ma imię. Dostępne są produkty:

  • Nawilżające
  • Oczyszczające
  • Nadające objętości
  • Regenerujące włosy zniszczone
  • Zmniejszające wypadanie włosów
  • Odbudowujące uszkodzone łuski włosa
  • Zagęszczające włosy
  • Do włosów kręconych
  • Stymulujące wzrost nowych włosów i wiele innych

Ze względu na działanie aktywnych substancji, wyróżniamy maski humektantowe, proteinowe i emolientowe. Te pierwsze są dobrym wyborem do suchych i zniszczonych włosów. Proteinowe z kolei uzupełniają braki protein oraz keratyny we włosach. Trzeba je stosować z umiarem. Maski emolientowe mają na celu wygładzać i nawilżać niesforne pasma. Nadają się do włosów pozbawionych blasku i suchych.

Wskazany podział wiąże się z równowagą PEH. Jeśli dobierzemy odpowiednie stężenie określonych substancji, możemy cieszyć się niezawodnym działaniem i skutecznością. Co jest ważne podczas zakupu? Powinniśmy kierować się rodzajem włosów i stanem skóry głowy.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.