Teraz czytasz...
Co może być przyczyną wypadania włosów?

Co może być przyczyną wypadania włosów?

Wypadanie włosów to naturalny proces, jaki jest bezpośrednio związany z cyklem życia włosa. Czasem możemy jednak mieć do czynienia z sytuacją, w której wypadanie włosów się nasila, a skutkuje to utratą estetyki całej fryzury. Może to być zauważalne podczas czesania włosów, nadmiernie wypadające włosy dają się też zauważyć na poduszce po przespanej nocy bądź też na ubraniach. W jaki sposób możemy poradzić sobie z takim problemem?

Od czego włosy wypadają? Bardzo ważna diagnostyka problemu

Diagnostyka przyczyny problemu jest wstępem do każdej terapii zaradczej. Musimy dowiedzieć się od czego włosy wypadają. Najlepiej aby taka diagnostyka była przeprowadzona w gabinecie trychologa, Oto rozmaite przyczyny wypadania włosów, które warto rozważyć podejmując się kuracji mającej na celu zatrzymanie tego procesu:

  • Łysienie spowodowane czynnikami genetycznymi – można odziedziczyć tendencję do łysienia w genach.
  • Łysienie androgenowe – jest spowodowane działaniem hormonów androgenowych, a więc również jest w pewnym stopniu uwarunkowane genetycznie. Poprzez dużą produkcję określonych hormonów włosy stają się coraz cieńsze, słabe i się łamią. Osłabione zostają także same cebulki i zmniejsza się produkcja nowych mieszków włosowych. Może pojawić się nawet sytuacja, gdzie po wypadnięciu włosa na jego miejsce nie jest produkowany żaden nowy. Znacznie częściej problem ten dotyka mężczyzn i jest spowodowany wysoką produkcją testosteronu.
  • Nadmierna utrata włosów spowodowana zmianami hormonalnymi w organizmie. Doskonałym przykładem wahania poziomu hormonów po urodzeniu dziecka.
  • Wypadanie włosów spowodowane niewłaściwą pielęgnacją, np. nadmiernym i zbyt częstym ich rozjaśnianiem. Specjalistyczne preparaty mające na celu przeciwdziałać nadmiernej utracie włosów znajdziemy na stronie – sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/kosmetyki-hamujace-lysienie-androgenowe-6.

Trichoskopia, czyli badanie skóry głowy w dużym powiększeniu

Trichoskopia jest jedną z metod diagnostycznych, gdzie poprzez użycie specjalnego urządzenia można obserwować powierzchnię skóry głowy w dużym zbliżeniu, co ułatwia całą diagnostykę. Ta metoda diagnostyczna oraz konsultacje ze specjalistą to doskonały wstęp do ustalenia efektywnej terapii zaradczej. Terapia może przyjąć tak naprawdę bardzo różną formę. Może to być kuracja oparta o specjalistyczne preparaty trychologiczne i dermokosmetyki, które wskaże nam specjalista.

Zobacz także
tarasola

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też rozmaite zabiegi zarówno na skórę głowy jak i na same włosy. Celem ich stosowania jest pobudzenie skóry głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowych. Do takich zabiegów można zaliczyć mezoterapie, infuzję tlenową, osocze bogatopłytkowe czy zabieg z wykorzystaniem fibryny. Skutecznym zabiegiem jest także przeszczep włosów, który można wykonać w niektórych renomowanych klinikach, co pozwala niemalże natychmiast zobaczyć rezultaty.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.