Teraz czytasz...
Ekologiczne mieszanki do wypieku chleba i podlaskie mąki 
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczne mieszanki do wypieku chleba i podlaskie mąki 

Avatar photo
Podlaskie mąki ekologiczne mieszanki do wypieku chleba

Mieszanki do domowego wypieku chleba w jakości ekologicznej. Taką nowość zaproponowała klientom, pod marką Podlaskie Mąki Ekologiczne, firma BioLife z Bielska Podlaskiego. Rozmawiamy z Pawłem Szymczukiem, członkiem zarządu BioLife. 

Podlaskie Mąki Ekologiczne. Czym się wyróżniają?

Podlaskie Mąki Ekologiczne. Skąd pomysł na taką markę i co się za nią kryje? 

Od 2013 działamy jako BioLife. Jesteśmy z Podlasia. Bardzo szybko zaczęli się do nas zgłaszać lokalni rolnicy ekologiczni. Większość z nich miała ten sam problem – nie mieli gdzie sprzedawać ekologicznych zbóż ze swoich gospodarstw. Nikt w regionie nie prowadził skupu surowca BIO.

Wraz z rozwojem dystrybucji produktów BioLife zaczęliśmy też otrzymywać wiele zapytań od klientów o produkty EKO z Podlasia. Postanowiliśmy połączyć podlaskich rolników oraz klientów naszej firmy, tworząc markę Podlaskie Mąki Ekologiczne. Na początku do oferty trafiły jedynie mąki żytnie oraz orkiszowe, bo tylko do takich zbóż mieliśmy dostęp. Wraz z rozwojem marki dołączyły również mąki pszenne. W tym roku zaproponowaliśmy serię gotowych mieszanek do wypieku chleba

Głównym aspektem wyróżniającym Podlaskie Mąki Ekologiczne jest pochodzenie surowca. Zboża, które wykorzystujemy do produkcji naszych mąk, pochodzą z Podlasia –  Zielonych Płuc Polski. Młyn, w którym mielone są zboża, również jest tu zlokalizowany. Dzięki temu klienci mają pewność, że otrzymują lokalny produkt.

Mieszanki do chleba: rodzaje

Jakie warianty mieszanek do chleba proponujecie? 

W naszej ofercie klienci mogą znaleźć cztery różnie mieszanki do wypieku chleba, wszystkie w jakości BIO. Jest to mieszanka na chleb żytni, pszenno-żytni, orkiszowy, orkiszowo-żytni. Wyróżnia je bardzo dobry skład. Są tam podlaskie lokalne mąki, ale najważniejsze jest to, że w naszej mieszance klient znajdzie wszystko co potrzebne do wypieku chleba.

W składzie jest odpowiednia mieszanka mąk BIO, suchy zakwas BIO, sól oraz suche drożdże BIO w oddzielnej torebce wrzuconej do środka, dzięki czemu zachowują swoje właściwości oraz trwałość przez ponad rok. Jedyne, czego klient potrzebuje do wypieku chleba w domu, to letnia woda, którą miesza z pozostałymi składnikami z torebki. Na ten moment nie widzieliśmy wśród konkurencyjnych produktów tak kompletnej mieszanki do wypieku w jakości BIO. 

Dlaczego warto wypiekać chleb w domu?

Dlaczego warto zdecydować się na domowy wypiek chleba? 

Powodów jest wiele. Przede wszystkim mamy pewność co jest w składzie chleba, który serwujemy sobie i rodzinie. Ponadto wszystkie używane przez nas składniki pochodzą z upraw ekologicznych, co daje niepowtarzalny smak i wysoką jakość. Warto też zwrócić uwagę na koszty.

Z naszej mieszanki wychodzi gotowy ok. 800 g bochenek. Za taki chleb w jakości BIO w piekarni trzeba zapłacić około 20 zł, a naszą mieszankę można kupić już za 10-12 zł i cieszyć się świeżym chrupiącym pieczywem w dowolnym momencie

Czy mieszanki można wzbogacić jeszcze innymi dodatkami? 

Oczywiście. Nasze mieszanki można urozmaicić zarówno nasionami, takimi jak pestki słonecznika, dynia, sezam, siemię lniane oraz suszonymi owocami, takim jak np. żurawina czy rodzynki. Oczywiście wszystkie te dodatki możecie znaleźć w jakości BIO w ofercie firmy BioLife. Planujemy rozszerzać ją o mieszanki z różnymi dodatkami.

Jakie są plany BIO LIFE na 2024 rok?

Rok 2024 zaczął się dla nas bardzo pracowicie. Wprowadziliśmy do naszej oferty mieszanki do wypieku chleba BIO. W marcu planujemy wprowadzić do oferty kilka nowych produktów oraz rozszerzyć oferowany już asortyment o większe gramatury. 

W lutym odwiedziliśmy też targi Biofach w Norymberdze, gdzie znaleźliśmy kilka produktów, które chcielibyśmy wprowadzić do oferty pod naszymi markami. Liczymy, że rok 2024 będzie rokiem nowości i rozwoju sprzedaży dla naszej firmy.

Dziękuję za rozmowę.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.