Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?

O zaletach zdrowotnych kokosów mówi się nie od dziś. Można z nich uzyskać szeroką gamę produktów: mleczko, wiórki, olej, wodę a nawet mąkę.

Na rynku produktów ekologicznych dostępne są wszystkie z nich. Mleczko kokosowe i woda zazwyczaj są ze sobą mylone. Tymczasem jest między nimi różnica. Mleczko odlewa się zazwyczaj z dojrzalszych owoców.

Jeżeli chcemy spróbować smaku orzeźwiającej wody kokosowej, powinniśmy poszukać zielonych, młodych owoców kokosa. Uważa się, ze zawierają one najwięcej prozdrowotnych właściwości.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka? Najprościej po kolorze. Jak wskazują nazwy, woda jest przeźroczysta a mleczko białe.

Obecnie ekologiczna woda kokosowa sprzedawana jest także jako odrębny napój (także w wersjach smakowych, np. bananowa i cytrynowa).


Woda kokosowa w puszkach prezentowana była na Targach Bio Fach 2011 w Norymberdze

Picie wody kokosowej dodaje energii i pozwala organizmowi uzupełnić braki mikroelementów utraconych w trakcie wysiłku fizycznego (mówi się, że to naturalny napój izotoniczny). Korzystnie wpływa także na funkcjonowanie skóry, stąd powszechne jej wykorzystanie w kosmetyce naturalnej.

Mleko kokosowe jest natomiast dobrym źródłem protein, kwasów tłuszczowych i węglowodanów. Wykorzystuje się je jako dodatek do deserów oraz w kosmetyce.

Na temat ekologicznego kokosa i jego zalet zdrowotnych przeczytać można również w artykułach:


Pytanie przesłała Pani Hania
zdjęcia: www.sxc.hu, Karol Przybylak

 

[Wróć do listy pytań]

 

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia