Teraz czytasz...
Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego? O zaletach zdrowotnych kokosów mówi się nie od dziś. Można z nich uzyskać szeroką gamę produktów: mleczko, wiórki, olej, wodę a nawet mąkę.Na rynku produktów ekologicznych dostępne są wszystkie z nich.

Mleczko kokosowe i woda zazwyczaj są ze sobą mylone. Tymczasem jest między nimi różnica. Mleczko odlewa się zazwyczaj z dojrzalszych owoców kokosa.

Jeżeli chcemy spróbować smaku orzeźwiającej wody kokosowej, powinniśmy poszukać zielonych, młodych owoców kokosa. Uważa się, ze zawierają one najwięcej prozdrowotnych właściwości.

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka?

Najprościej po kolorze. Jak wskazują nazwy, woda jest przeźroczysta a mleczko białe.

Obecnie ekologiczna woda kokosowa sprzedawana jest także jako odrębny napój (także w wersjach smakowych, np. bananowa i cytrynowa).


Woda kokosowa w puszkach prezentowana była na Targach Bio Fach w Norymberdze

Dlaczego warto pić wodę kokosową?

Picie wody kokosowej dodaje energii i pozwala organizmowi uzupełnić braki mikroelementów utraconych w trakcie wysiłku fizycznego (mówi się, że to naturalny napój izotoniczny). Korzystnie wpływa także na funkcjonowanie skóry, stąd powszechne jej wykorzystanie w kosmetyce naturalnej.

Dlaczego warto spożywać mleczko kokosowe?

Mleko kokosowe jest natomiast dobrym źródłem protein, kwasów tłuszczowych i węglowodanów. Wykorzystuje się je jako dodatek do deserów oraz w kosmetyce.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.