Teraz czytasz...
Jakie są najpopularniejsze zastosowania drabin w budownictwie?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jakie są najpopularniejsze zastosowania drabin w budownictwie?

mężczyzna i drabiny

Chyba nie można wyobrazić sobie placu budowy, a także warsztatu czy komórki z narzędziami bez drabiny. Przed laty drewniane, obecnie aluminiowe, są one jednymi z najpowszechniej stosowanych narzędzi. Mają liczne zastosowania w między innymi budownictwie.

Drabina aluminiowa – jakie ma zalety?

Drabina służy pomocy w wykonywaniu prac na wysokościach, do których nie sięga człowiek. Z tego powodu jest nieodzownym narzędziem w domu czy warsztacie. Nie da się bez niej wykonać licznych prac budowlanych czy remontowych, a także porządkowych. Dlatego powinna odznaczać się kilkoma ważnymi cechami.

Dobrze wykonana drabina aluminiowa cechuje się wytrzymałością i solidnością, dzięki czemu nie pognie się, nie połamie, ani nie przewróci pod ciężarem stojącej na niej osoby czy pod wpływem podmuchu wiatru. W pracy najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo. Drabinę można też wyposażyć dodatkowo w stabilizatory i inne elementy zabezpieczające.

Drabina aluminiowa jest również stosunkowo lekka, toteż można ją z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Dostępne są modele wyposażone w rolki jezdne, dzięki czemu przesuwanie sprzętu po podłodze jest jeszcze wygodniejsze. W zależności od modelu, można ją składać lub zsuwać, więc nie zajmuje dużo miejsca podczas przewożenia albo schowana w komórce na narzędzia.

Szeroki wybór wysokiej jakości drabin aluminiowych renomowanego producenta zaleźć można tutaj: https://www.drabiny-krause.dmn.pl/.

Drabiny wolnostojące – w jakich pracach pomogą?

Prawdopodobnie największą popularnością na rynku cieszą się drabiny aluminiowe wolnostojące: jednostronne oraz dwustronne. W przypadku tych drugich szczeble rozkładane są symetrycznie, toteż z jednej drabiny mogą korzystać jednocześnie dwie osoby.

Złożona drabina wolnostojąca na płasko nie zajmuje dużo miejsca, jest więc łatwa i wygodna w transporcie. Cechuje się też, zależnie od modelu, relatywnie niewielką wagą. Poszczególne modele wyposażone mogą być w liczne dodatki poprawiające bezpieczeństwo lub ułatwiające przesuwanie drabiny po podłodze. Górną część takiej drabiny stanowi aluminiowa platforma, na której można stanąć lub wykorzystać ją jako półeczkę na skrzyknę z narzędziami.

W branży budowlanej i remontowej drabiny wolnostojące świetnie sprawdzają się podczas wykonywania prac instalatorskich, związanych z elektrycznością oraz przy malowania. Mają też liczne zastosowania domowe, np. dekorowanie ścian, rozwieszanie firanek, podlewanie wysoko umieszczonych roślin, itd.

Drabiny wysuwane – do czego się przydają?

Drabiny wysuwane (przystawne) służą do prac prowadzonych na zewnątrz, na większych wysokościach. Należy je oprzeć o ścianę lub fasadę budynku. Produkowane są one ze sztywnych profili aluminiowych, które są bardzo wytrzymałe i zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas niepogody.

Drabiny wysuwane pomogą chociażby w pracach malarskich czy tynkarskich, a także wszelkich innych, które wymagają dostępu do dachów domów, altan i tym podobnych obiektów. Okażą się wręcz niezbędne podczas wymiany dachówek lub okien na piętrze, prowadzonych na wyższych pułapach napraw, itd.

Aby bezpieczne pracować na takiej drabinie, warto nabyć model wysokiej jakości, wyprodukowany przez renomowanego producenta, z odpowiednimi atestami. Szeroki wybór aluminiowych drabin wysuwanych, spełniających wszelkie wymogi bezpieczeństwa, zaleźć można pod adresem: https://www.drabiny-krause.dmn.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-wysuwane,260.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.