Teraz czytasz...
Chcesz kupić dom z ogrodem? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Chcesz kupić dom z ogrodem? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę

nowo wybudowany dom wolnostojący z ogrodem

Chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku? Masz dość mieszkania w bloku? Zastanów się nad wyborem domu z ogrodem! Tego typu nieruchomość oferuje znacznie wyższy poziom prywatności i większy spokój. Jak wybrać dom, by ogród zaspokajał potrzeby użytkowników, a nie stał się problemem? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Lokalizacja domu – niezwykle ważny aspekt każdej nieruchomości

Podczas poszukiwań wymarzonego domu z ogrodem, pod uwagę powinniśmy wziąć jego lokalizację. Powinna ona odpowiadać wszystkim wymaganiom mieszkańców. Pod uwagę bierze się zazwyczaj takie czynniki, jak bliskość lokalu względem:

  • miejsca pracy;
  • szkoły dzieci;
  • przystanków komunikacji miejskiej;
  • sklepów spożywczych;
  • punktów usługowych;
  • terenów zielonych;
  • obiektów rekreacyjnych, np. placów zabaw, boisk czy siłowni.

Dobra lokalizacja to podstawa. Bez niej ciężko wyobrazić sobie dom marzeń. Nawet jeśli ten sam w sobie będzie idealny, problemy z dojazdami do pracy czy sklepu może znacząco utrudnić życie i wpłynąć na komfort użytkowania danego lokalu.

Rodzaj zabudowy domu – wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka?

Jeśli chcesz kupić dom z myślą o ogrodzie, najlepiej postaw na nieruchomości wolnostojące. Taki lokal zazwyczaj oferuje najwięcej miejsca na działce wokół domu. O wiele mniejsze przestrzenie do uprawy roślin znajdują się na działkach domów szeregowych czy w zabudowie bliźniaczej.

Jeśli już teraz szukasz domu idealnego, sprawdź ogłoszenia na stronie Nieruchomosci-online.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych ofert z różnych miejsc. Może wśród nich znajdziesz dom idealny do swoich potrzeb.

Sąsiedztwo – zweryfikuj, czy w pobliżu nie ma uciążliwych zakładów

Wybierając dom dla siebie, warto zapoznać się z sąsiedztwem. Nie chodzi tylko o nastawienie okolicznych mieszkańców, a głównie o odległość między działkami i rodzaje zabudowań. Chodzi tutaj głównie o to, czy w najbliższym sąsiedztwie znajdują się zakłady usługowe, punkty handlowe i innego tego typu budynki. Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju, hałasy dobiegające z takich punktów mogą je zakłócić.

Jeśli chcesz sprawdzić sąsiedztwo bez wychodzenia z domu, możesz obejrzeć obszary na mapach dostępnych w internecie. Do tej czynności możemy wykorzystać popularne Mapy Google.

Rodzaj gleby i nasłonecznienie – ważny aspekt w przypadku poszukiwań domu z ogrodem

Szukając domu z ogrodem, warto także zweryfikować inne czynniki dotyczące lokalizacji nieruchomości. Jeśli zależy nam na bujnej roślinności czy plonach owocowo-warzywnych, sprawdźmy, jaki rodzaj gleby znajduje się na działce. Warto także zweryfikować, czy nasz ogród będzie odpowiednio nasłoneczniony. Jeśli chce się, aby kwiaty, warzywa, owoce i krzewy pięknie kwitły, należy wybrać dom na terenie przyjaznym uprawom.

O takie aspekty nieruchomości warto zapytać sprzedającego. Jeśli decydujemy się na zakup bezpośredni, osoba mieszkająca w danej nieruchomości powinna wiedzieć, w jakich godzinach na ogrodzie jest najwięcej słońca i czy rośliny zdrowo rosły. Jeśli sprzedawca nie jest w stanie odpowiedzieć na takie pytania, można udać się do okolicznych sąsiadów. Może ktoś z nich ma ładny ogród i z chęcią podzieli się wiedzą.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.