Teraz czytasz...
Levi’s i Gucci z drugiej ręki. Luksusowe marki otwierają lumpeksy
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Levi’s i Gucci z drugiej ręki. Luksusowe marki otwierają lumpeksy

Agnieszka Gotówka

Marki będące synonimem luksusu, jak Gucci czy Levi’s, zdecydowały się wejść na rynek second handów. To ich sposób na walkę z marnotrawstwem i zanieczyszczeniem planety. 

Jeszcze kilka lat temu lumpeksy były sklepami drugiej kategorii. W powszechnej opinii używaną odzieżą zainteresowane były wyłącznie osoby uboższe. Dziś to się zmieniło. Dobrej jakości second handy cieszą się ogromną popularnością. Ubrania dla siebie szukają tam osoby zamożne i celebryci. Otwarcie nowych sklepów z noszonymi już kiedyś ubraniami zapowiedzieli też giganci mody – Gucci i Levi’s.

Przeczytaj również: Toniemy w starych ubraniach! Odpady tekstylne i ich wpływ na środowisko

Jeansy na dekady

Przedstawiciele marki Levi’s podkreślają, że dobra para jeansów może być noszona przez kilkadziesiąt lat. Ale jeśli nam się znudzi wcześniej, nie ma problemu – możemy dać jej drugie życie. Spodnie można oddać do jednego ze sklepów marki, za co otrzymuje się kartę podarunkową na zakupy w sklepach Levi’s. „Stare” ubrania są profesjonalnie czyszczone, naprawiane, a w razie potrzeby również przerabiane. W nowym wydaniu trafiają do internetowego sklepu SecondHand.levi.com. Tam dostępne są w niższych cenach.

Czytaj także: Poznaj len! 5 jego cech, o których powinieneś wiedzieć

Na chwilę obecną z opcji oddania swoich starych jeansów mogą korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W Polsce z kolei działa Levi’s Tailor Shop, gdzie eksperci podpowiadają, jak przedłużyć żywotność ubrań, spersonalizować je lub przerobić na coś lub poddać recyklingowi.

Na podobne działania zdecydował się włoski dom mody Gucci. Na platformie The Real Real, gdzie osoby prywatne sprzedają niepotrzebne im ubrania, będzie można kupić używaną odzież Gucci oraz nową, która nie sprzedała się w aktualnej kolekcji. Dodatkowo włoska ikona mody deklaruje, że za każde ubranie marki, które znajdzie nowego właściciela, zasadzi jedno drzewo.

Przeczytaj również: Usuwamy uporczywe plamy. Bez detergentów

W sklepach z używaną odzież można kupić wyjątkowe rzeczy. To świetny sposób na zakup doskonałej jakości ubrań w bardzo niskich cenach, ale przede wszystkim oryginalnych i unikatowych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.