Teraz czytasz...
Rusza wyszukiwarka badań naukowych dotyczących żywności BIO i rolnictwa ekologicznego
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rusza wyszukiwarka badań naukowych dotyczących żywności BIO i rolnictwa ekologicznego

Avatar photo

Organic Farm Knowledge – tak nazywa się wyszukiwarka badań naukowych dotyczących żywności BIO i rolnictwa ekologicznego, którą uruchomił Instytut Badawczy Rolnictwa Ekologicznego (FiBL).

Kluczowym elementem platformy https://organic-farmknowledge.org/ jest wyszukiwarka, w której zaznaczać można rodzaj poszukiwanych informacji. Dostępne są:

  • badania naukowe
  • porady praktyczne,
  • narzędzia do kalkulacji
  • materiały video

Platforma umożliwia zadawanie pytań oraz dodawanie komentarzy.

Tematy poruszane na platformie obejmują szeroki zakres wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Od roślin uprawnych, jakości i żyzności gleby, zarządzania substancjami odżywczymi, zwalczania szkodników i chorób po świnie, brojlery, kury nioski, planowanie karmienia i racji żywnościowych oraz obsługę zebranych pasz.

Platforma Organic Farm Knowledge powstała w ramach projektów Organic Knowledge Network Arable (OK-Net Arable) i Organic Knowledge Network on Monogastric Animal Feed (OK-Net EcoFeed) finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W Internecie dostępna jest także inna baza o podobnej specyfice: Organic eprints. W tym wypadku nie ma możliwości tłumaczenia na język polski. W Organic Farm Knowledge taka opcja istnieje, choć jest automatyczna, a co za tym idzie daleka od doskonałości.

Instytut Badawczy Rolnictwa Ekologicznego (FiBL) to szwajcarska jednostka naukowa skupiająca się na badaniach dotyczących rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.