Teraz czytasz...
Pensjonat ekologiczny. Konsekwentnie i z przekonaniem – Gästehaus Luger
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Pensjonat ekologiczny. Konsekwentnie i z przekonaniem – Gästehaus Luger

Avatar photo

Ten pensjonat ekologiczny ma 10 pokojów. Każdy z własnym charakterem i klimatem, ekologiczne śniadanie, naturalne materiały wykorzystane do budowy i wykończenia budynków, pełen ziół ogród wellness, odwzorowanie nieba na suficie jednego z pomieszczeń.

Niewielki, urokliwy pensjonat ekologiczny Gästehaus Luger powstał m.in. po to, aby stworzyć możliwość noclegu dla przyjeżdżających na szkolenia entuzjastów naturalnej kosmetyki, (tuż obok znajduje się siedziba promującej naturalne fryzjerstwo firmy CulumNATURA – przeczytaj więcej na temat tego kim jest fryzjer naturalny) ale stał się atrakcją samą w sobie.

Ogród wellness nawiązuje do Sebastiana Kneippa – słynnego księdza, zielarza i zwolennika hydroterapii

Ernstbrunn. Gdzie to jest?

Gmina Ernstbrunn leży w parku krajobrazowym Leiser Berge, w odległości ok. 40 km od Wiednia. Rozlegle połacie leśnie, żyzne pola i laki zapraszają do spacerów. Przez Ernsbrunn przechodzi również droga pielgrzymkowa Weinviertel.

Ogród ziołowy

W Gästehaus Luger goście mają do wyboru przeróżne tematyczne pokoje. Każdy w unikalnym klimacie.

Pokój butelkowy (Flaschenzimmer)

Szkło w różnych formach i farbach emanuje wyjątkową energia i wnosi życie do każdego pomieszczenia. I tak w tym pokoju zarówno drzwi wejściowe, różne elementy dekoracyjne i jako wyjątkowy akcent – cala ściana kabiny prysznicowej zaprojektowana z butelek.

Pokój kamienny (Steinzimmer)

Kamień ze swoja trwałością emanuje zaufanie, bezpieczeństwo i ciepło.
Kamienna lampka nocna, ściana z kamienia, kamienna umywalka aż po wkomponowane w kamień lustro.

Pokój drewniany (Holzzimmer)

Drewno, żywy i jeden z najpiękniejszych materiałów konstrukcyjnych nadaje temu pokojowy bardzo wiele swojego uroku. Łóżko stworzone z naturalnych gałęzi, drzwi stworzone w pniu drzewa i oczywiście drewniana umywalka, wszystko przyjemnie cieple.

Pokój powietrzny (Luftzimmer)

Przestronny, jasny, lekki – takie wrażenie wywiera nasz „pokój powietrzny”, umiejscowiony na przytulnym poddaszu. Z łóżka można obserwować bezkresne niebo.

Pokój literacki (Literaturzimmer)

Przemyślane cytaty, przytulna „jaskinia “, mała biblioteczka oraz lóżko z widokiem na… niebo.Zachęca do odpoczynku i filozofowania.

Pokój metalowy (Metallzimmer)

Łóżko stworzone z pięknego dziko rosnącego drewna, lampy i umywalka wykonane ze szlachetnego chłodnego metalu tworzą wspaniałą symbiozę.

Pokój wodny (Wasserzimmer)

Tu możesz zanurzyć się w boskim uczuciu snu na łóżku wodnym, brać prysznic jak pod wodospadem, to tylko niektóre z wyjątkowych cech pokoju wodnego. W tym pokoju miał przyjemność nocować autor tekstu :-).

Pokój gwieździsty (Sternenzimmer)

W przytulnym gwiezdnym pokoju, w którym nad łóżkiem rozpościera się odwzorowanie gwieździstego nieba, które 22 grudnia rozpościerało się nad Ernsbrunn.

Pokój ognia (Feuerzimmer)

Ciepło, komfort, zmysłowa atmosfera – to klimat panujący w pokoju ognia.

Pokój ziemi (Erdzimmer)

Oryginalny i stylowy apartament zaadaptowany ze starej piwnicy do wina. Tu spotyka się czar dawnych lat z nowoczesnością i komfortem.

Pensjonat ekologiczny. W każdym szczególe

Zastosowanie najlepszej jakości drewna do mebli stworzonych przez wykwalifikowanego stolarza Toniego, oraz naturalnie olejowanych drewnianych podłóg to dla nas sprawa oczywista. Konsekwentnie ekologicznie oznacza dla nas, że cala izolacja termiczna budynku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz została stworzona ze specjalnych ekologicznych mat produkowanych w Weinviertel. Doświadczona krawcowa z Weinviertel uszyła dla nas ręcznie specjalna powiel z lnu naturalnego, tkanego jeszcze na starych krosnach. Podobnie indywidualnie zostały stworzone nasze ręczniki, z tkanego, nie poddanego obróbce lnu. Nasza pralnia korzysta z ekologicznych orzechów do prania, tym samym jesteśmy przyjaźni dla osób z alergiami i świadomych ekologicznie gości.

– opowiada Anna M. Moser, która odpowiada za marketing CulumNATURA na terenie Polski.

Ekologiczne śniadanie z lokalnych produktów

Rano na wszystkich gości czeka pełnowartościowe śniadanie . Składniki pochodzą z lokalnych gospodarstw i przedsiębiorstw ekologicznych. Do wyboru: owoce, zboża, musli (które zmielisz tuż przed spożyciem przy wykorzystaniu specjalnego młynka), pełnoziarnisty chleb i wiele innych produktów.

Obiekt posiada certyfikat ekologiczny Bio Austria.

Gästehaus Luger odwiedziliśmy na zaproszenie firmy CulumNATURA.

Strona internetowa pensjonatu: Gästehaus Luger

 

Zobacz także

kobieta z parasolem w jesiennych barwach

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.