https://twitter.com/CorrectMarkham/status/1305599766894706688
Teraz czytasz...
Sprzedali duszę? Czy bojkot znanego producenta napojów roślinnych wyjdzie poza social media?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sprzedali duszę? Czy bojkot znanego producenta napojów roślinnych wyjdzie poza social media?

Avatar photo
https://twitter.com/CorrectMarkham/status/1305599766894706688https://twitter.com/CorrectMarkham/status/1305599766894706688

200 milionów dolarów zainwestował fundusz Blackstone (a także wielu celebrytów: m.in. Natalie Portman, Jay-Z, Oprah Winfrey) w szwedzkiego producenta napojów roślinnych Oatly. Transakcja spotkała się z bardzo chłodnym przyjęciem części konsumentów, którzy zarzucają inwestorom zamieszanie w niszczenie puszczy Amazońskiej oraz wspieranie kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

Oatly. Co to za firma?

Oatly to firma, która specjalizuje się przede wszystkim w wytarzaniu „nabiału” owsianego (także w wersji ekologicznej) w oparciu o opatentowaną technologię.

Przedsiębiorstwo pochodzi ze Szwecji, ale popularność marki Oatly eksplodowała po wejściu na rynek amerykański. Inwestycja Blackstone ma pomóc Szwedom w podbiciu m.in. rynków azjatyckich.

Czy bojkot przybierze większy rozmiar?

Okazuje się jednak, że przed rozpoczęciem ekspansji, Oatly musi sprostać także wyzwaniu w postaci reperowania nadszarpniętego wizerunku. Zdegustowani fani zachęcają w mediach społecznościowych do bojkotowania produktów Oatly. Zarzucają szwedzkiemu producentowi zdradę ideałów.

Oatly wydało oświadczenie w sprawie zarzutów

Odpowiadając na pojawiające się w sieci zarzuty, Oatly wydało oświadczenie, w którym czytamy: Jest nam przykro, że irytuje Was nasz wybór – jesteśmy wciąż tą samą firmą, która w centrum swojego działania stawia zrównoważony rozwój. W tym zawierają się także nasze wybory biznesowe, gdyż chcemy skłonić rynki finansowe do zwrotu w bardziej zrównoważonym kierunku. Tylko wtedy naprawdę dostrzeżemy zmianę. Jesteśmy przekonani, że inwestycja Blackstone w Oatly znacznie wzmocni globalny ruch zrównoważonego rozwoju i pomoże nam zdobyć podstawę w radzeniu sobie z długotrwałymi nieodwracalnymi skutkami zmian klimatycznych. Treść oświadczenia (j. angielski) : https://www.oatly.com/int/climate-and-capital

https://biokurier.pl/jedzenie/roslinne-alternatywy-dla-mleka/

Blackstone zaprzecza oskarżeniom

Fundusz Blackstone odrzuca i dementuje zarzuty dotyczące niszczenia lasów amazońskich. Dotyczą one brazylijskiego przedsiębiorstwa Hidrovias oskarżanego o udział w budowie autostrady służącej do transportu soi uprawianej na terenach puszczy amazońskiej. Blackstone jest udziałowcem Hidrovias.

Tutaj treść oświadczenia (j. angielski) : https://www.blackstone.com/blackstone-hidrovias-brazil/

Duży biznes interesuje się żywnością eko

To nie pierwszy przypadek inwestycji „wielkiego biznesu” w przedsiębiorstwa zaangażowane w żywność ekologiczną. Inne przykłady? Chociażby Amazon i Whole Foods czy też Unilever i Pukka. Podobnie dzieje się w branży kosmetyki naturalnej: Logocos, wiodący producent kosmetyków naturalnych przejęty przez L’Oréal

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.