Teraz czytasz...
Ekologiczna bawełna coraz popularniejsza
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczna bawełna coraz popularniejsza

W latach 2008 oraz 2009 zebrano 175.000 ton bawełny ekologicznej, czyli 20 % więcej niż w poprzednim sezonie. W chwili obecnej uprawą  ekologicznej bawełny trudni się 222 000 rolników w 22 krajach.


Do wzrostu popytu przyczyniają się zarówno nowe rynki w Europie Wschodniej i Azji jak też już utrwalone rynki w Ameryce Północnej i Europie.

Zapotrzebowanie przeżywającego boom rynku Wielkiej Brytanii wg oceny rynku do 2012 r. wzrośnie trzykrotnie. Procentowo mniejszą wagę mają obecnie inne włókna naturalne z upraw ekologicznych, takie jak wełna, jedwab, len czy też konopie. Pamiętać jednak należy, że w skali globalnej są to wciąż liczby niewielkie. Obrót bawełną ekologiczną stanowi jedynie 1 % udziału w całym rynku bawełny

Tempo wzrostu daje jednak do myślenia dlatego zapraszamy do lektury raportu Zielona i etyczna moda nadchodzą

Na zdjęciu: Pokaz ekologicznej mody zorganizowany w trakcie Targów Bio Fach.

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.