Teraz czytasz...
Carrefour BIO. Ruszył pierwszy sklep
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Carrefour BIO. Ruszył pierwszy sklep

Warszawski Carrefour BIO jest sklepem nr 900 w całej sieci francuskiego detalisty, ale to pierwsza placówka wyspecjalizowana w sprzedaży żywności ekologicznej. Sklep z ofertą około 2500 produktów z certyfikatem eko, oficjalnie rozpoczyna dziś działanie.


Sklep Carrefour BIO (ul. Marszałkowska 87) ma 153 m² powierzchni, którą uzupełnia 27 m² kącika kawowego.

W asortymencie znajduje się 250 rodzajów produktów świeżych. Nowością jest możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, wśród nich są m.in. płatki, kasze, makarony, rośliny strączkowe, kawa, a także szeroki wybór bakalii.

W sklepie Carrefour BIO dostępne jest także świeżo wypiekane pieczywo, a także wybór wędlin, serów bio, ciast i produktów garmażeryjnych sprzedawanych w ladach tradycyjnych. Z myślą o kobietach dbających o najwyższą jakość i naturalne pochodzenie produktów powstała specjalna strefa produktów do makijażu.

W zakresie produktów niespożywczych szczególnie szeroko rozbudowana jest oferta zarówno ekodetergentów jak i kosmetyków naturalnych.

W sklepie dostępna jest także strefa „Food to Go”, w której znajdą się zdrowe przekąski, zupy, a także bio kanapki przygotowywane na miejscu.

Carrefour BIO. Więcej o koncepcie

Polska jest czwartym krajem, w którym rozwijany będzie koncept tych sklepów. Obecnie zakupy w sklepach Carrefour BIO można zrobić w Francji, Belgii oraz Hiszpanii.

Wprowadzenie nowego formatu sklepów pod szyldem Carrefour BIO do Polski jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii transformacji żywieniowej. Ekologiczna oferta Carrefour spotyka się w Polsce z uznaniem kupujących, czego dowodem jest jej dwucyfrowa dynamika sprzedaży w skali roku. Dostrzegamy rosnącą wiedzę i oczekiwania klientów w zakresie zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Reagujemy na potrzeby konsumentów i chcemy zagwarantować im stały dostęp do produktów spożywczych wysokiej jakości oraz w przystępnych cenach. Dlatego chcemy rozwijać koncept Carrefour BIO w Polsce i testować sklepy w kolejnych lokalizacjach

– mówi Christophe Rabatel, Prezes Zarządu Carrefour Polska.

Czy będą następne sklepy Carrefour BIO

Przedstawiciele sieci są na razie ostrożni jeżeli chodzi od deklaracje, co do kolejnych otwarć. Sklep przy ul. Marszałkowskiej traktowany jest jako placówka testowa, która ma wykazać potencjał dla dalszego rozwoju konceptu w naszym kraju. Przypomnijmy, że w Polsce w tej chwili działa ok. 800 specjalistycznych sklepów z żywnością BIO. Mamy też kilka sieci specjalizujących się w tego typu działalności. Największa z nich to Organic Farma Zdrowia a mniejsze to BioFamily oraz Strefa Diet.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.