Teraz czytasz...
Program Czyste Powietrze – dofinansowanie, o którym trzeba wiedzieć
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie, o którym trzeba wiedzieć

Program Czyste Powietrze powstał we wrześniu 2018 roku jako odpowiedź na naglące potrzeby planety oraz użytkowników domowych przestrzeni. Zmiany klimatyczne od lat mają zasięg globalny, ale to właśnie lokalne inicjatywy przyczyniają się do znacznej poprawy stanu rzeczy. Co więcej, nasze indywidualne działania są dziś koniecznością, żeby zahamować szalony pęd zatrważającej degradacji środowiska naturalnego i móc ze spokojem patrzeć w przyszłość. A przyszłość tak nasza, jak i kolejnych pokoleń zależy od naszej świadomości, kreatywności oraz przedsiębiorczości – to jasne jak słońce!

Termomodernizacja – dobry krok w lepszą przyszłość

Coraz więcej projektantów, producentów oraz inwestorów nie tylko dostrzega problem nieefektywnej solarki otworowej czy nieskutecznych źródeł ciepła, ale przede wszystkim szuka solidnych rozwiązań. Wymiana nieszczelnych okien i drzwi to duży krok w stronę dobrych zmian.

Dzięki pozbyciu się wysłużonych elementów budowlanych w gospodarstwach jednorodzinnych, można znacznie ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery i cieszyć się lepszym powietrzem. Szczelne okna i drzwi oznaczają również niższe rachunki, bo ciepło pozostaje w pomieszczeniach nawet podczas długich, zimowych miesięcy, kiedy warunki pogodowe są mocno uciążliwe.

A kiedy słońce zagląda do wnętrza przez szklaną taflę skutecznie i całkiem za darmo ogrzewa oraz doświetla domową przestrzeń. Zanim jednak domownicy ucieszą się z mniejszych kosztów eksploatacyjnych, muszą najpierw zainwestować znaczną sumę w proces termomodernizacji.

Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, ale każdy powinien wiedzieć, że może się starać o dofinansowanie. Czyste powietrze to wspólny cel dla wszystkich, którzy chcą zatroszczyć się o dobry klimat, zarówno ten w swoich czterech kątach, jak i ten w ujęciu globalnym.

termomodernizacja budynku

Troska o budżet w dobie szalonej inflacji

W dzisiejszych czasach użytkownicy liczą się z każdym groszem. Wysokie ceny i niesłabnąca inflacja zniechęcają do podejmowania dużych inwestycji. Ryzyko utraty oszczędności i brak pomocy z zewnątrz wręcz sprawiają, że wielu ludzi nawet nie dowiaduje się, jakie są możliwości. Temu powszechnemu brakowi zaufania i wiedzy coraz prężniej przeciwdziała Koalicja Termomodernizacji.

Organizacja od grudnia 2022 roku wspiera obywateli w byciu eko, uświadamiając, że na każdego, kto planuje wymianę stolarki otworowej czeka duże dofinansowanie. Czyste powietrze to nie jest kolejny pusty slogan, ale istotny kierunek współczesnych działań. Nie możemy zapominać, że walcząc o dobrą jakość powietrza, walczymy o świat i ludzkość. Dlatego potrzebne są konkretne działania i szerzenie informacji, a ta jest konieczna, żeby można było mówić o pełnej skuteczności akcji.

Refundacja zakupu okien - program Czyste Powietrze

Zaskakujące wyniki sondażu

Z wyników sondażu przeprowadzonego przez Centrum Analiz Branżowych jasno wynika, że wielu Polaków nie ma jasności co do zasad działania programu lub nawet nie słyszało o jego istnieniu. Okazuje się, że zaledwie 13 proc. respondentów korzystało z dotacji na wymianę okien i drzwi w 2022 roku. 24 proc. pytanych nie starało się o dofinansowanie, chociaż o nim wiedziało.

Najbardziej zadziwiający jest jednak fakt, że aż 56 proc. użytkowników, którzy zdecydowali się na proces termomodernizacji, w ogóle nie słyszało o wsparciu finansowym albo nie wiedziało, że mogą starać się o dotację. Na te niepokojące dane szybko zareagowała Koalicja, która za główny cel swoich działań na 2023 rok wskazała co najmniej podwojenie liczny beneficjentów programu i rzetelne szerzenie informacji o przysługującej Polakom rządowej pomocy.

Koalicja Termomodernizacji rozszerza działalność  

Koalicja działa coraz efektywniej w ramach pogłębiania wiedzy na temat pozytywnych efektów termomodernizacji oraz uświadamiania obywateli, że dokonując tej konkretnej inwestycji, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Dziś szeregi organizacji zasilają również producenci oraz dilerzy okien i drzwi, bo to przecież osoby, które znajdują się najbliżej problemu i jako pośrednicy mogą wnieść dużo dobrego do tej zakrojonej na skalę krajową akcji.

Firma OknoPlus otwiera się na potrzeby inwestorów i wspomaga akcję edukacyjną Koalicji Termomodernizacji

– mówi ekspert Dawid Mickiewicz.

Od lat przykładamy ogromną wagę do tego, aby nasze modele były wyjątkowo estetyczne oraz funkcjonalne, bo zdajemy sobie sprawę, że wymiar eko to jedyny słuszny kierunek zrównoważonego budownictwa oraz produkcji z poszanowaniem planety. Teraz chcemy także, aby nasi dilerzy stali się doradcami klientów i płynnie przeprowadzali ich przez cały proces wymiany okien i drzwi, bo Program Czyste Powietrze to inicjatywa, o której trzeba głośno mówić i bezzwłocznie wprowadzać w życie

– dodaje ekspert.

Ekologia

Jasne jak słońce

Dzisiejsze technologie i materiały pozwalają na produkcję innowacyjnych okien oraz drzwi, które z powodzeniem wpierają energooszczędne oraz pasywne budownictwo i przyczyniają się do poprawy jakości powietrza. Współczesne rozwiązania zadowolą każdego, łącząc doskonałe parametry oraz nietuzinkowy wygląd.

Wybierając nowoczesną stolarkę otworową w ramach termomodernizacji, stawiamy na najlepszą jakość, poprawiamy stan swojego portfela i kondycję planety, czyli zyskujemy same korzyści. Warto o tym wiedzieć, bo „Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.