Teraz czytasz...
Jaki materac wybrać do sypialni w stylu industrialnym?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jaki materac wybrać do sypialni w stylu industrialnym?

materac
W latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych pojawił się trend we wnętrzarstwie, który można określić mianem stylu industrialnego. W tamtym okresie gospodarka była w recesji i fakt ten odbił się bardzo wyraźnie na sposobie, w jaki zaaranżowano przestrzenie mieszkalne. Także i dziś można spotkać się z emanacjami stylu industrialnego w sposobie urządzania mieszkań, warto więc zapoznać się z jego cechami charakterystycznymi i ewentualnie zastanowić się, jak odtworzyć taki klimat. Jakie materace, meble i dodatki dobrać do sypialni w stylu industrialnym, żeby wszystko wyglądało oszałamiająco? Odwiedź stronę sypialniaplus.pl/materace, aby poznać wszystkie niezbędne informacje na temat najlepszych materacy przeznaczonych do takich przestrzeni.

Jak wygląda sypialnia w stylu industrialnym?

Miejscem rozwoju stylu industrialnego były miasta, w których pojawiały się przestronne, ale również bardzo surowe przestrzenie mieszkalne. Kwintesencją takiej aranżacji jest popularny loft — duże, niepodzielone na pokoje mieszkanie. Wnętrza tego rodzaju dobrze się sprawdzają także w kamienicach.

Ściany w takim pomieszczeniu często pozostają niepomalowane, można je więc po prostu otynkować lub zdecydować się na wykończenie ich cegłą. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie do takich pomieszczeń dużych obrazów, czy wielkoformatowych fotografii.

Styl industrialny kojarzy się z intensywnym życiem miejskim i jest odpowiedni dla młodych, dynamicznych osób, które dobrze się czują w artystycznym klimacie, jaki wytwarza wokół siebie klasa kreatywna. W idealnej sytuacji takie wnętrze wyposażone jest w duże okna, przez które wpada sporo światła słonecznego.

Materiały, które ze względu na swój klasyczny charakter dobrze się wpasowują w styl industrialny to drewno, szkło i stal. Odwiedź stronę sypialniaplus.pl, aby poszukać wyjątkowych inspiracji do aranżowanego przez siebie wnętrza.

W jaki sposób urządzić przestrzeń do spania?

Idealna sypialnia w stylu industrialnym powinna być odpowiednio przestrzenna. Dlatego urządzając takie pomieszczenie, można postawić nawet na bardzo duże łóżko. Co ciekawe najlepszy efekt w takim wnętrzu powstanie, jeśli zdecydujemy się na minimalistyczne drewniane posłanie z desek lub palet, na którym będzie leżał odpowiednio wyeksponowany materac przykryty piękną jasną pościelą.

Jaki materac dobrać więc do sypialni w stylu industrialnym? Warto rozważyć kilka czynników. Bez wątpienia spore znaczenie będzie miał w tym przypadku rodzaj zastosowanego wypełnienia. Wśród możliwych opcji znajdują się między innymi materace piankowe, kieszeniowe (tutaj wypełnienie stanowią dopasowujące się do kształtu ciała sprężynki) i hybrydowe.

Oprócz tego musisz również dobrać wymiary produktu do rozmiaru łóżka, a są wśród nich zarówno modele jedno-, jak i dwuosobowe. Nie bez znaczenia pozostaje również stopień twardości materaca, który oznacza się literą H. Wejdź na stronę: sypialniaplus.pl/jaki-materac-wybrac, aby dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na ten temat.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.