Teraz czytasz...
Barwniki spożywcze — przykuj uwagę klientów i zachwyć ich intensywnymi kolorami masy tortowej!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Barwniki spożywcze — przykuj uwagę klientów i zachwyć ich intensywnymi kolorami masy tortowej!

kolorowe makaroniki

Kolorowe wypieki w witrynie cukierni czy tort z barwną masą w intensywnym odcieniu przykują uwagę twoich klientów i ich zachwycą! Produkty często wybieramy oczami, patrzymy na ich wygląd i w naszej głowie pojawiają się już pierwsze myśli i założenia na temat ich smaku. Dlatego zadbaj o to, aby twoje wypieki zachwycały kupujących i pobudzały ich głód! W poniższym artykule poznasz wskazówki, które pomogą ci to osiągnąć.

Barwniki do ciast — dlaczego warto ich używać?

Nie korzystasz w swojej cukierni z barwników spożywczych? Warto to zmienić! Kolorowe wypieki w witrynie twojego lokalu przyciągną spojrzenia mijających go osób. Dzięki temu zwiększysz szansę, że spontanicznie wstąpią do środka i staną się twoimi klientami! Ludzie jedzą oczami, więc widok zdobionego, barwnego jedzenia wywoła burczenie w ich brzuchu!

Barwniki spożywcze wykorzystaj również do podkreślenia smaku kremów czy lodów. Truskawkowa masa wyda się jeszcze smaczniejsza jeżeli będzie miała intensywny, czerwony kolor — zbliżony do tego rzeczywistego.

Barwniki cukiernicze — na które warto zwrócić uwagę?

kolorowy tortNa rynku znajdziesz szeroki wybór barwników spożywczych. Jednak nie wszystkie są warte twojej uwagi! Zaoszczędź czas i spójrz na krótki opis tych najprzydatniejszych, które pozwolą ci na tworzenie pięknych, różnokolorowych zdobień na wypiekach.

Barwnik spożywczy w proszku

Jedno opakowanie tego barwnika pozwoli ci na uzyskaniu kilku odcieni koloru! Od ilości dodanego preparatu zależy intensywność barwy. Dzięki temu twoje zdobienie zachwyci pięknym przejściem kolorystycznym np. od intensywnego, wyrazistego różu do pastelowego. Dodaj barwniki w proszku do lukru albo zmieszaj z wodą i za pomocą pędzelka twórz na wypieku piękne wzory!

Barwnik spożywczy w żelu

Ten barwnik nawet przy użyciu małej ilości zabarwi twój wypiek czy krem na intensywny kolor. Dzięki temu jest bardzo wydajny. Zaletą jest również jego gęsta, żelowa konsystencja. Niweluje to ryzyko, że barwnik skapnie na blat i wpłynie na jego kolor. Używaj ich do zagniecionych już ciast.

Barwnik spożywczy w sprayu

Tych barwników użyjesz nawet do udekorowania zamrożonych słodkości! Ich barwa jest skoncentrowana i intensywna, dzięki czemu już jedną warstwą nadasz kolor swoim wypiekom. Ten sposób farbowania zajmie ci bardzo mało czasu.

Tusze do drukarek spożywczych

W zestawie z odpowiednią drukarką i papierem jadalnym pozwolą ci stworzyć piękne, barwne dekoracje. Te barwniki są szczególnie przydatne przy tworzeniu tortów dla najmłodszych. Za ich pomocą w kilka chwil wydrukujesz postać z bajki czy wizerunek superbohatera.

Co warto dokupić do barwników spożywczych?

Aby dekorowanie było precyzyjne i przebiegało szybko, zadbaj o to, aby wykorzystać przeznaczone do tego akcesoria. Usprawnią one twoją pracę — ułatwią przekładanie kremu albo umożliwią tworzenie równych, dokładnych linii. Przyrządy, na które warto zwrócić uwagę to:

  • tylki — czyli końcówki do rękawa cukierniczego, za ich pomocą stworzysz różne kształty np. kwiatki czy liście,
  • szpatułki cukiernicze — wygładzisz nimi lukier na powierzchni tortu czy ciasta, dzięki czemu będzie on wyglądał estetycznie,
  • pędzel cukierniczy — namalujesz nim jakiś wzór, a także wymodelujesz figurkę.

Barwnik spożywczy — nie znalazłaś koloru, którego potrzebujesz? Stwórz go sama!

Nie znalazłaś w sklepie koloru barwnika, którego potrzebujesz? Stwórz go sama! Zadbaj o to, by w swojej cukierni zawsze mieć trzy podstawowe barwy: czerwony, żółty i niebieski. Mieszając je ze sobą, stworzysz nowe odcienie! Połączenie żółtego i czerwonego pozwoli ci uzyskać kolor pomarańczowy, czerwonego z niebieskim — fioletowy, a żółtego z niebieskim — zielony. Chcesz, aby twoja masa była różowa? Dodaj do białej odrobinę czerwonego barwnika.

Eksperymentuj i znajdź rodzaj barwnika, którego używa ci się najlepiej! Do udekorowanych wypieków świetnie pasują świeże owoce — różowy krem połącz z kawałkami truskawek i wywrzyj wrażenie na przechodniach mijających twój lokal!

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.