Teraz czytasz...
Eco Drive unikalny system Citizena jak działa?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Eco Drive unikalny system Citizena jak działa?

Eco Drive unikalny system Citizena jak działa?

Japońska marka Citizen nie przestaje zachwycać fanów czasomierzy na całym świecie. Niejeden raz dała po zrozumienia, że chce podążać za nowościami i wprowadzać innowacje. Przykładem może być unikalny system, który firma Citizen montuje w najlepszych modelach swoich zegarków – Eco Drive. Skąd pomysł na Eco Drive, jak działa taki mechanizm i dlaczego jest tak wyjątkowy? Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym doskonałym, pionierskim rozwiązaniu. Mamy nadzieję, że sam zapragniesz mieć czasomierz z ty unikalnym i ekologicznym rozwiązaniem.

Skąd pomysł na Citizen Eco Drive?

Japońska marka Citizen od lat prezentuje światu niesamowite rozwiązania, które bez żadnego onieśmielenia mogą konkurować ze szwajcarskimi. Jednym z takich systemów jest właśnie Eco Drive. Skąd wziął się pomysł na innowacyjny układ zasilania?

Inżynierowie i eksperci Citizen zauważyli, że wymiana baterii lub pilnowanie rezerwy chodu (dla naciągu mechanicznego), nie zawsze odpowiadają oczekiwaniom użytkowników. Oczywiście nie ma nic złego w klasycznych, eleganckich modelach, które obsługiwane są za pomocą wahnika. Jednak Japończycy z Citizen chceli stworzyć coś, co będzie doceniane przez wszystkich – zegarek, który można z powodzeniem nosić na co dzień bez obawy o wymianę baterii.

Zegarek, który nie potrzebuje baterii

Unikalny system Eco Drive powstał z myśli technologicznej – „A Watch That Never Needs A Battery”, czyli „Zegarek, który nigdy nie potrzebuje baterii”. Czy nie byłoby wspaniale, gdy użytkownik nie myślał o wymianie baterii, a zamiast tego po prostu cieszył się pięknem czasomierza na co dzień? Naukowcy z Citizen znaleźli odpowiedź na to zagadnienie, projektując unikalny system pozyskiwania energii ze światła – Eco Drive.

Eco Drive Citizen – jak działa?

Technologia Eco Drive ma jedno podstawowe zadanie – zmienić światło w czystą energię. Mikrokomórka, która działa jak ogniwo akumulatora, gromadzi wytworzoną w ten sposób energię i napędza precyzyjny mechanizm kwarcowy. Można powiedzieć, że tajemnicą unikalnego systemu Eco Drive, stworzonego przez Citizen, jest możliwość zamiany światła w dokładny pomiar czasu.

Miniaturowe ogniwa świetlne

W jaki sposób zegarki Citizen z Eco Drive wyłapują światło? Japońscy technolodzy i inżynierowie skorzystali z rozwiązań, które są znane posiadaczom paneli fotowoltaicznych. Oczywiście skopiowano te schematy w mikroskopijnej skali. Pod widzialną dla użytkownika tarczą zegarka umieszczono miniaturowe ogniwa słoneczne. To właśnie one odbierają światło, i to niezależnie od jego źródła. Ogniwa reagują zarówno na naturalne światło słoneczne, jak i sztuczne oświetlenie, na przykład pochodzące z żarówki.

Nieskończona rezerwa chodu

Wykorzystując tarczę zegarka jako baterię słoneczną i mikrokomórkę jako akumulator, inżynierowie Citizen dokonali przełomu. Stworzyli system dla czasomierza, który nigdy nie potrzebuje baterii. Właściciel świetnego zegarka Citizen z Eco Drive ma do dyspozycji praktycznie nieograniczoną rezerwę chodu. Nie musi się martwić o ładowanie akumulatora ani regularną wymianę baterii – Citizen Eco Drive po prostu działa, i robi to niezawodnie.

Nic dziwnego, że na jedno z haseł przewodnich kampanii reklamowej Eco Drive wybrano angielskie słowo: „Unstoppable”, czyli „Nie do zatrzymania„. Dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii, japońskie czasomierze służą swoim właścicielom praktycznie bez końca – ich energia wciąż się odnawia, a one mogą precyzyjnie odmierzać czas! Wiele osób uważa, że system zaprojektowany i wprowadzony przez Citizen jest o lepszy niż zegarki szwajcarskie. Jak jest naprawdę? Możesz to wypróbować, odwiedzając nasz sklep – znajdziesz tam bogaty wybór produktów z logo Citizen Eco Drive.

Zobacz także

kiełki na białym tle

Czy Citizen Eco Drive jest eko?

W nazwie unikalnego systemu Citizena pojawia się przedrostek „Eco”. Dlaczego? Ponieważ zegarki wykorzystujące energię odnawialną, pochodzącą ze światła słonecznego, to rozwiązanie przyszłości – proekologiczne, przyjazne dla środowiska. Pełną ofertę zegarków Citizen znajdziesz na https://zegarkicentrum.pl/zegarki-citizen/ Brak konieczności wymiany baterii oznacza, że technologia sprzyja redukcji hałd elektrośmieci. Warto zauważyć, że baterie litowe bardzo trudno zutylizować, a ich przechowywanie na wysypiskach śmieci szkodzi naszej planecie. Wybierając Citizen Eco Drive, zyskujemy funkcjonalny zegarek, który nie potrzebuje żadnych baterii.

Najpopularniejsze modele Citizen Eco Drive

Citizen Eco Drive to świetna technologia, którą można spotkać w czasomierzach japońskiego producenta. Zobacz, jakie popularne modele możesz znaleźć w naszym sklepie. Każdy z nich nie potrzebuje wymiany baterii. Wykorzystuje unikalny i ekologiczny system Eco Drive, pozyskując rezerwę chodu bezpośrednio ze światła – naturalnego lub sztucznego.

  • Citizen ECO DRIVE CA4420-21X, który sprawdzi się jako zegarek elegancki oraz sportowy. Okrągła koperta, ciemnozielona tarcza i skórzany pasek to doskonałe połączenie dla zdecydowanych i aktywnych mężczyzn
  • Citizen ECO DRIVE CA069584E na bransolecie z ciemnej stali szlachetnej przypadnie do gustu szczególnie eleganckim mężczyznom. Liczne funkcje dodatkowe, takie jak chronograf, datownik i fluorescencyjne wskazówki to świetna wyposażenie.
  • Citizen Lady EM057183L z piękną stalową kopertą oraz granatową, analogową tarczą. Elegancki design podkreśla bransoletka typu mesh.
  • Citizen ECO DRIVE FC001454A to damski zegarek o nieco większych rozmiarach. Piękna bransoleta i koperta ze stali wzbogacona jest o dodatki w kolorze złotym. Całość prezentuje się bardzo gustownie. Czasomierz może być noszony na co dżin lub na szczególne okazje.

Citizen Eco Drive dla najbardziej wymagających

Zagarki Citizen, wyposażone w nowoczesny system Eco Drive, to propozycja na najbardziej wymagających klientów. Liczne modele damskie i męskie tworzą bogatą gamę produktów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki używaniu odnawialnej energii świetlnej, Eco Drive zmienia zwykły czasomierz w przyjazny dla środowiska zegarek, który jest nie do zatrzymania. Co więcej, zasilanie Eco Drive w żaden sposób nie wpływa na styl czy design zegarka. Wręcz przeciwnie – wszystkie propozycje Citizen są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i w unikalnych zdobieniach.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.