Teraz czytasz...
Kieliszki do wódki i shotów – klasyka na imprezie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kieliszki do wódki i shotów – klasyka na imprezie

kieliszki do shotów

Elegancka domówka nie może się obejść bez kieliszków do wódki i shotów. Jeśli masz ugościć dwie swoje najlepsze przyjaciółki, to wystarczy wam jeden komplet. Jeśli bywa u ciebie więcej osób, kup dwa lub trzy zestawy kieliszków do shotów.

Nie są drogie, nie zajmują dużo miejsca, a przydadzą ci się nie tylko do alkoholu. Serwowanie drinków w odpowiednich naczyniach to podstawa, jeśli wieczory, które u siebie organizujesz mają robić dobre wrażenie na gościach.

Kieliszki do wódki na stole lub w bufecie

Jeśli podajesz kolację przy stole, to kieliszki stawiasz przy każdym nakryciu. Do czystej wódki najlepsze są kieliszki o pojemności od dwudziestu pięciu do czterdziestu mililitrów. Ustawiasz je w prawym górnym rogu nakrycia, obok szklanki do napojów. Ponieważ wódka najlepiej smakuje schłodzona, polecane są kieliszki z grubym dnem, dzięki któremu alkohol nie nagrzeje się od dłoni.

Nie jest to wymóg konieczny, przy małych kieliszkach, kiedy wypija się całą zawartość za jednym razem, więc kieliszka nie trzyma się długo w ręce. W drugiej części wieczoru podajesz być może wódki smakowe i likiery. Do tych trunków warto mieć kieliszki z nóżką, gotowe ustawione w bufecie.

Jeśli masz zamiar używać dwóch rodzajów kieliszków, to zadbaj, aby do siebie pasowały. Niech będą wszystkie gładkie albo wszystkie podobnie zdobione. Wtedy stół będzie stanowił elegancką całość. Podobnie jest z doborem karafki – warto wszystko dopasować.

Kolorowe shoty w eleganckich kieliszkach

Degustacja mocnych drinków o różnorodnych smakach i kolorach bywa główną atrakcją wieczoru. Koniecznie trzeba ją zorganizować tak, aby shoty pojawiały się ustawione jeden obok drugiego, bo właśnie w takich układach – szeregach lub grupach na tacy lub na bufecie – wyglądają najatrakcyjniej.

Kiedy planujesz podawać shoty, a wiesz, że nie wszyscy goście będą pili alkohol, wymyśli kilka kolorowych drinków bezalkoholowych o równie atrakcyjnym wyglądzie i smaku. Twoi goście poczują się zauważeni i docenią twój wysiłek.

Najpopularniejsze kieliszki do shotów mają od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu mililitrów objętości. To niemało. Smakują w nich drinki typu blue kamikadze czy warstwowy małpi mózg. Klasyczne wściekłe psy chyba najlepiej robić w mniejszych kieliszkach – tych do wódki – ale to zależy już od upodobań biesiadników.

Jeśli masz ochotę na prawdziwe kolorowe shoty, nawet nie myśl, żeby je podawać w mniejszych szklankach, bo zepsujesz całą zabawę.

Mini desery w kieliszkach do shotów

Kieliszki do shotów zwłaszcza te większe, są idealne do serwowania zimnych deserów. Mus czekoladowy, tiramisu, galaretki owocowe lub serniczek na zimno będą w nich świetnie wyglądały. Na taką małą porcję słodyczy skusi się każdy, a jako gospodyni nie będziesz miała kłopotu z eleganckim podaniem tego rodzaju deserów nawet w upalny letni dzień.

Przechowasz je na tacy w lodówce i po prostu podasz w odpowiednim momencie. Bez niezręcznego krojenia i resztek rozpływających się na paterze do końca wieczoru.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.