Teraz czytasz...
Dieta pudełkowa do pracy – czy warto?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Dieta pudełkowa do pracy – czy warto?

Avatar photo

Nadmiar obowiązków zawodowych i rodzinnych sprawia, że nie masz czasu na  przygotowywanie zdrowych posiłków do pracy? To coraz częstszy problem, który najczęściej prowadzi do głodówki lub zamawiania fast foodów. Co zatem możesz zrobić, żeby jeść zdrowo? Rozwiązaniem może być dieta pudełkowa do pracy. Sprawdźmy, czy warto zakupić takie gotowe posiłki.

Dlaczego warto zakupić dietę pudełkową do pracy?

Zarówno w większych, jak i mniejszych miastach powstaje coraz więcej cateringów dietetycznych, które oferują diety pudełkowe. Gotowe posiłki możesz zamówić do pracy lub do domu, a następnie zabrać ze sobą kilka pudełek np. z drugim śniadaniem i obiadem. Przygotowaliśmy listę najważniejszych zalet diety pudełkowej w pracy.

Wygoda i oszczędność czasu

Jeśli po przyjściu z pracy nie masz wiele czasu na odpoczynek, a także na przyrządzanie z wyprzedzeniem jedzenia na kolejny dzień, to docenisz wygodę, jaką zapewnia dieta pudełkowa. Nie musisz tworzyć listy zakupów i menu na cały tydzień, a także iść do sklepu i przyrządzać posiłki. Gotowe posiłki zostaną Ci dostarczone od samego rana, więc będziesz mógł później zabrać dowolne pudełko do pracy. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na relaks, hobby, sprzątanie lub po prostu spędzić go w gronie najbliższych.

Zdrowe i zbilansowane posiłki

Kolejną zaletą diety pudełkowej np. tej oferowanej przez Zdrowy Catering Dietetyczny Poznań jest to, że przez cały dzień pozwala na jedzenie prawidłowo zbilansowanych posiłków. Dania są komponowane przez dietetyków, więc zawierają odpowiednią ilość makro- i mikroskładników. Samodzielne bilansowanie posiłków bywa trudne i czasochłonne, więc takie gotowe rozwiązania zyskują uznanie wśród osób, które dbają o kondycję swojego organizmu.

Kontrolowanie wagi

Chcesz schudnąć, przytyć, a może utrzymać dotychczasową wagę? W każdym z tych przypadków najważniejsze jest kontrolowanie ilości spożywanych kalorii. Trudno będzie Ci osiągnąć wyznaczony cel, jeśli masz problem z podjadaniem w trakcie pracy lub na lunch często wybierasz fast foody. W ten sposób możesz z łatwością przekroczyć dobowe zapotrzebowanie kaloryczne, a do tego nie dostarczysz organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych.

Zamawiając dietę pudełkową – do pracy lub domu – możesz określić, jaką kaloryczność mają mieć posiłki. W ten sposób łatwiej osiągniesz założone cele, a przy tym nie stracisz czasu na samodzielne liczenie kalorii.

Szeroki wybór diet

Jesteś wegetarianinem, borykasz się z nietolerancją pokarmową lub chcesz schudnąć? Istotną zaletą diety pudełkowej jest to, że możesz wybrać dietę, która będzie dostosowana do Twoich preferencji żywieniowych lub do stanu zdrowia. To spore ułatwienie, jeśli w pobliżu Twojej pracy nie ma restauracji czy też piekarni z bezglutenowymi przekąskami, daniami bez laktozy lub nie masz czasu na liczenie kalorii.

Świeże składniki i pyszny smak posiłków

Wybierz firmę cateringową, która przygotowuje zarówno zdrowe, jak i smaczne posiłki. Najlepiej, aby dieta pudełkowa była też przyrządzana ze świeżych i sezonowych składników, a dzięki temu jedzenie zbilansowanych potraw sprawiało Ci większą przyjemność. Warto też zaznaczyć, że diety pudełkowe są zróżnicowane – każdego dnia otrzymujesz inne dania, więc łatwiej Ci utrzymać motywację do zdrowego odżywiania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru diety pudełkowej do pracy?

Znasz już kilka najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zakup diety pudełkowej do pracy. Teraz weź pod uwagę poniższe kwestie, aby wybrać na dietę pudełkową, jaką zabierzesz ze sobą do pracy. Dzięki temu zyskasz pewność, że będzie ona zdrowa, smaczna i nie nadszarpnie Twojego domowego budżetu.

Darmowa dostawa do miejsca domu lub pracy

Chcesz zamówić dietę pudełkową do pracy? Zatem koniecznie sprawdź, czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Zdecyduj się na catering dietetyczny, który oferuje darmową dostawę. Możesz też zamówić jedzenie do swojego domu i zabrać kilka pudełek do pracy – w tym przypadku również zwróć uwagę na darmową dostawę.

Różnorodność menu

Sprawdź, jakie menu oferuje catering dietetyczny i upewnij się, że posiłki są różnorodne i dostosowane do Twoich potrzeb żywieniowych. To istotne także wtedy, gdy zamawiasz jedzenie do pracy. Przede wszystkim zwróć uwagę na dostęp do różnych rodzajów diet – wegetariańskiej, bezglutenowej, bez laktozy, odchudzającej, z niskim IG lub przeznaczonej dla sportowców.

Cena za dietę pudełkową

Choć cena nie powinna stanowić najważniejszego kryterium wyboru, to nie warto się oszukiwać – to ważna kwestia, która wpływa na ostateczną decyzję. Dobrym rozwiązaniem są cateringi oferujące posiłki już od ok. 40 zł.

Sprawdź też, czy możesz jakoś zaoszczędzić, np. uczestnicząc w programie lojalnościowym lub zamawiając posiłki do pracy na kilka dni.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.