Teraz czytasz...
Baterie prysznicowe – porady
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Baterie prysznicowe – porady

Bateria prysznicowa powinna być jak najlepiej dobrana do naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ ma być nie tylko funkcjonalna i estetyczna, ale również zapewnić nam maksymalny relaks oraz odprężenie pod prysznicem. Wybór nie należy do najłatwiejszych, ponieważ aktualnie na rynku mamy wiele producentów z wieloma modelami baterii prysznicowych w swojej ofercie. W naszym artykule przedstawimy Ci najpopularniejsze dostępne rozwiązania!

Baterie prysznicowe dostępne rozwiązania

Dwoma najpopularniejszymi rozwiązaniami w kwestii wyboru baterii prysznicowych są baterie ścienne oraz podtynkowe. Bateria prysznicowa ścienna montowana jest bezpośrednio na ścianie do wyjść wody, które zostały wcześniej przygotowane. Dużym plusem baterii natynkowych jest łatwość montażu, ponieważ nie wymaga on kłucia ściany oraz przygotowywania jej pod całkiem nową instalację. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż baterie prysznicowe natynkowe zajmują więcej miejsca niż te podtynkowe modele, dlatego jeżeli posiadamy niewielką kabinę prysznicową- lepiej i wygodniej będzie nam zdecydować się na model podtynkowy. Baterie ścienne są bardzo uniwersalne.

Baterie prysznicowe podtynkowe z kolei całą swoją instalację ukrytą mają głęboko w ścianie, dzięki czemu nadają wnętrzu minimalizmu oraz nowoczesnego designu. Baterie podtynkowe doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu. Baterie prysznicowe podtynkowe zapewnią nam wysoki komfort użytkowania oraz swobodę aranżacyjną, ponieważ możemy dowolnie rozmieszczać poszczególne elementy zestawu prysznicowego takie jak słuchawkę, deszczownicę czy wylewkę.

Zestawy prysznicowe

Zestawy prysznicowe zapewnią nam kompleksowe rozwiązania w formie doskonale dobranych i dopasowanych do siebie urządzeń. Wszystkie elementy zestawu prysznicowego są kompatybilne ze sobą pod względem estetyki czy sposobu montażu. Tutaj także musimy wybierać pomiędzy zestawami zawierającymi elementy natynkowe bądź podtynkowe.

Zaletą zestawów podtynkowych jest nowoczesny design, wysoki komfort użytkowania, swoboda aranżacyjna oraz oczywiście funkcjonalność. Zestaw można rozbudować i uzupełnić o dodatkowe elementy, wedle naszego projektu. Przed zamontowaniem zestawu prysznicowego podtynkowego musimy dokładnie rozplanować położenie wszystkich jego elementów tak, aby ich używanie było wygodne i bezpieczne.

Zestawy prysznicowe natynkowe są klasycznym oraz ponadczasowym rozwiązaniem, co nie znaczy, że nie będą pasować do nowoczesnych aranżacji. Producenci oferują w swoim asortymencie wiele różnorodnych modeli zestawów prysznicowych, także tych w modernistycznym stylu.

Zobacz także


Zestaw prysznicowy ma być przede wszystkim funkcjonalny, komfortowy oraz pasować do reszty naszego wnętrza i tworzyć z nim spójną całość. Ważnym i stosunkowo ciężkim krokiem jest zdecydowanie się na rodzaj zestawu prysznicowego. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, na jaki zestaw prysznicowy się zdecydujesz. Życzymy udanych i rozważnych zakupów!

Źródło zdjęć. www.in360.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.