Teraz czytasz...
Jakich kluczy nie może zabraknąć w domu?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jakich kluczy nie może zabraknąć w domu?

młotek śrubokręt, imbusy, kombinerki, klucze, śruby na stole

W każdym domu może dojść do sytuacji, kiedy trzeba będzie przykręcić śrubę, a także wykonać inne drobne prace. Dlatego warto wiedzieć, jakie klucze są niezbędne do drobnych prac i napraw domowych.

Klucze płaskie – absolutne minimum

Tooles.pl – sklep z narzędziami oferuje doskonałej jakości klucze płaskie. Pozwalają na szybkie i proste przykręcenie oraz odkręcanie śrub. Ze względu na specyficzną budowę najczęściej wykorzystuje się je do pracy w takich miejscach, do których jest łatwy dostęp. W ten sposób operowanie kluczem dookoła śruby będzie możliwe.

Dlatego klucze płaskie przeznaczone są do lekkich prac, gdzie nie trzeba korzystać z dużej siły. Natomiast należy pamiętać o podstawowej zasadzie, zgodnie z którą w sytuacji, kiedy odkręcenie śruby stanie się problemem, wówczas należy wypróbować inny klucz. Poszczególne klucze mają zróżnicowaną skuteczność, która uzależniona jest głównie od ich budowy.

Niezbędny zestaw kluczy nasadowych

Na stronie https://tooles.pl/nasadowe zakupić można wysokiej jakości klucze nasadowe. Jedno opakowanie zawiera cały zestaw kluczy, komplet nasadek oraz dopasowanych do ich rękojeści grzechotki.

Dzięki temu możliwe jest odkręcenie oraz dokręcanie niemalże wszystkich śrub. Natomiast istnieją także bardziej rozbudowane pakiety zawierające również klucze płaskie i oczkowe. Klucze nasadowe są bardzo wytrzymałe oraz potrafią przenosić duże siły. Tym samym przydają się zwłaszcza w domu oraz garażu, gdzie mieszkają osoby zainteresowane majsterkowaniem.

Klucze oczkowe oraz fajkowe

Klucze oczkowe idealnie ochraniają śrubę przed otarciami oraz ścieraniem. Jest to rodzaj kluczy pozwalający na bezpieczną pracę, także w miejscach trudno dostępnych. Istnieje wówczas bardzo małe prawdopodobieństwo, że klucz się ześlizgnie w czasie wykonywania obrotu niż w przypadku kluczy płaskich.

Klucze oczkowe występują w kilku rodzajach, na przykład istnieją wersje płasko-oczkowe, modele osadzone oraz oczkowe półotwarte. Klucze oczkowe umożliwiają idealne przełożenie siły, natomiast niektóre wersje pozwalają na dodatkowe zastosowanie przedłużki. Wówczas znacznie prościej można dostać się do najbardziej trudno dostępnych miejsc.

Kupując cały zestaw kluczy oczkowych, można poradzić sobie niemalże z każdą śrubą, niezależnie od jej wielkości.

Wszechstronne klucze nastawne

Jednym z najbardziej uniwersalnych kluczy, który powinien znaleźć się nie tylko w każdym garażu, lecz również domu jest klucz nastawny. To specyficzne narzędzie posiadające regulowany rozstęp szczęk. Dzięki czemu można pracować ze śrubami o wszelkich rozmiarach. Dlatego klucz nastawny uważa się za najbardziej uniwersalne narzędzie, które jest przydatne w każdych warunkach.

Można odkręcać nim zarówno duże jak również małe nakrętki. Oczywiście w takiej sytuacji koniecznym warunkiem jest odpowiedni dostęp do nakrętki. W przeciwnym razie trzeba będzie skorzystać z kluczy nasadowych. Zatem, aby cieszyć się wygodą oraz wszechstronnym zastosowaniu warto posiadać w swoim domu przynajmniej kilka wymienionych rodzajów kluczy.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.