Teraz czytasz...
Sklep ze zdrową żywnością – czym jest i co w nim znajdziesz?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sklep ze zdrową żywnością – czym jest i co w nim znajdziesz?

warzywa w sklepie na regale
Organic market, sklep ze zdrową żywnością czy sklep ekologiczny? Nazw na punkty tego typu jest całkiem sporo, ale pod nimi wszystkimi kryje się market bio, a więc miejsce, ze wszystkim, co zdrowe. Chodzi oczywiście o żywność, produkty spożywcze określonego typu o najwyższej jakości, nasycone składnikami odżywczymi i niepowtarzalnym smakiem. Co znajdziesz w sklepie tego typu i dlaczego to właśnie w nim warto robić zakupy? Sprawdź!

Market bio – co to takiego?

Sklep bio/eko sklep to miejsce, w którym kupisz bardzo różne produkty spożywcze i nie tylko. Zdrowe odżywianie polega oczywiście na spożywaniu jedzenia o najwyższych wartościach odżywczych, nieprzetworzonego lub przetworzonego jedynie w niewielkim stopniu. To prawda. Ważne jest jednak także uzupełnianie okresowych niedoborów mikroelementów w diecie. Pomagają w tym zdrowe suplementy na bazie naturalnych składników ze zdrowymi dodatkami.

warzywa w sklepie Świeże owoce i warzywa? Zioła, przyprawy, suplementy diety? Bakalie (orzechy, migdały), zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek) czy napoje naturalne i zdrowe pieczywo to tylko niektóre produkty, które oferuje market bio dobrze przygotowany na potrzeby swoich klientów. Te są bardzo wysokie, ponieważ sklep z ekologiczną żywnością to nie tylko market ze zdrowymi produktami. To także miejsce, w którym właściciel przykłada wagę do pochodzenia produktów sprzedawanych w sklepie.

Sklepy ze zdrową żywnością dbają o to, by produkty pochodzenia zwierzęcego i samo mięso pochodziły z ekologicznych hodowli. Jeśli jaja, to z wolnego wybiegu. Jeśli mięso, to otrzymywane w humanitarny, w miarę neutralny dla środowiska sposób. Także produkty pochodzenia roślinnego muszą spełniać określone standardy jakości. W innym wypadku klient nie kupi warzyw czy owoców, jeśli te będą otrzymywane z wykorzystaniem mnóstwa chemikaliów czy pestycydów.

Podobnie wygląda kwestia produktów, które przeszły pewien proces przetwórczy. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest tutaj świetnym przykładem zdrowego oleju. Płatki owsiane, łuskane orzechy czy zdrowe sosy i naturalne napoje muszą przejść proces przetwórczy. Różnica polega na stopniu przetworzenia i sposobie przetwarzania żywności. Bez konserwantów, sztucznych barwników i dodatków „poprawiających” naturalny smak produktów spożywczych – tym właśnie charakteryzują się produkty przetworzone z miejsca, jakim jest sklep eko.

Dlaczego wartko kupować w bio marketach?

Powodów jest bardzo wiele i każdy niezwykle istotny! Powodem pierwszym i najważniejszym jest oczywiście zdrowie. To, co dostarczasz swojemu organizmowi każdego dnia, ma ogromny wpływ na jego kondycję. Pożywienie i woda pochodzące z upraw rolniczych typu ekologicznego pozytywnie wpływają na twoje zdrowie, nie dostarczając ci, prócz składników odżywczych, pestycydów czy innych szkodliwych substancji. Brakuje ci witamin? Pojawiają się problemy z paznokciami, włosami, skórą? Twój układ motoryczny nie pracuje już tak dobrze, jak niegdyś? Powodem może być niewłaściwa dieta bądź niskiej jakości produkty spożywcze.

Zdrowie to jeden z kluczowych argumentów przemawiających za robieniem zakupów w bio marketach. Inny? Smak! Wiesz, jak smakują pomidory w typowym sklepie? Najprawdopodobniej, ale pewnie też znasz różnicę między warzywami z własnej, ekologicznej uprawy, a tymi, które są hodowane na masową skalę w ziemi pryskanej chemikaliami, o których przecież żaden producent nie wspomni w składzie produktu. Kiedy chcesz czuć prawdziwy, naturalny smak produktów spożywczych, sklep ekologiczny będzie dla ciebie idealnym miejscem na zakupy!

Współczesne sklepy z ekologicznymi produktami spożywczymi operują przede wszystkim w przestrzeni internetowej. Stacjonarne punkty są równie popularne, ale w większych miastach. Warto więc przeglądać oferty sklepów internetowych i wybierać produkty najlepiej dostosowane do swoich potrzeb i preferencji. Kupując w tego typu miejscach, inwestujesz we własne zdrowie, doskonałe samopoczucie i życie pełne prawdziwego smaku!

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.