Teraz czytasz...
Przygotowujemy domowy, naturalny dezodorant
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Przygotowujemy domowy, naturalny dezodorant

 

Sok cytrynowy, ocet winny, skrobia kukurydziana, olej, olejki eteryczne, gliceryna – tego potrzeba, aby samodzielnie wykonać domowy, naturalny dezodorant.

Składniki bazowe:

1 część skrobi kukurydzianej
1 część sody oczyszczonej
1 część oliwy lub oleju kokosowego, migdałowego etc.
Kilka kropel olejków eterycznych, m.in. cytrynowy, lawendowy
– dobrze wybrać zapach, który dodatkowo doda świeżości i będzie przyjemny.
Gliceryna

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki dobrze wymieszać, by powstał rodzaj pasty. Do domowego dezodorantu nie dodaje się wody. Gotową pastę wykorzystuje się do smarowania m.in. pod pachami.

Naturalny dezodorant nie zmniejsza pocenia się, ale bardzo dobrze wchłania pot. Nie zatyka porów. Gdy doda się olejki eteryczne, dezodorant będzie miał przyjemny, odświeżający zapach. Warto do kosmetyku dodać np. kilka kropel olejku szałwiowego, bo ma działanie antybakteryjne.

– Przy produkcji naturalnych kosmetyków trzeba pamiętać, że każdy nowo powstały produkt powinien ładnie pachnieć. Zarówno kąpiel, jak i codzienna pielęgnacja ciała powinny być zabiegami pachnącymi, kojącymi zmysły. Przyjemne i ładne zapachy przenikają do nas, do otoczenia, powinny wywoływać przyjemne, relaksujące lub pobudzające, zawsze dobre uczucia –  uważa Raiz de Carvalho, portugalska entuzjastka kosmetyków naturalnych podczas warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć.

Jak przygotować domową, naturalną pastę do zębów? O tym napiszemy w najnowszym, drukowanym  Biokurierze, który ukaże się na początku czerwca 2015. Zaprenumeruj!

Magdalena Przybylak – Zdanowicz

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.