Teraz czytasz...
Frapujące pomysły jak zaaranżować półkę
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Frapujące pomysły jak zaaranżować półkę

półka w pokoju dziennym

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób, jak zaaranżować półki, ale estetyczne ułożenie ma działanie uspokajające i podnoszące na duchu. Szukasz inspiracji do zaaranżowania półek regału lub biblioteczki? Zebraliśmy kilka porad, aby pomóc ci znaleźć inną perspektywę i podejść do tematu nieco inaczej.

Bez względu na to, czy szukasz pomysłów na aranżację półki, czy inspiracji do przechowywania swoich dzieł sztuki lub ukochanych przedmiotów chcesz, aby taka stylizacja była atrakcyjna i dodawała wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Małe i duże

Łącz większe rzeczy i mniejsze, dzięki użyciu skali stworzysz kreatywną aranżację w swoim domu. Dodanie elementu skali wzmaga ciekawość i zainteresowanie oraz wpływa na kontrastowe doznania wizualne. Większe, wyższe, szersze przedmioty zostaną zauważone w pierwszej chwili, podczas kiedy te mniejsze nie będą widoczne na pierwszy rzut oka. Na półce z książkami możesz postawić mały intrygujący obrazek, który dopiero z bliska odsłoni swoje piękno. Oparty o ścianę duży, okrągły talerz na półce, może być tłem dla pięknego wazonu lub długiego kaktusa w doniczce.

Półka musi oddychać

Znasz termin negatywna przestrzeń? Zarówno w sztuce, jak i w aranżacji wnętrz termin ten odnosi się do niewypełnionej przestrzeni dookoła i pośród obiektów. Na czym to polega?

Urządzając wnętrze, unikamy wypełniania każdego skrawka przestrzeni, który dosłownie zabiera powietrze i lekkość. Poprzez osiągnięcie pustki możemy wyeksponować nie tylko same przedmioty, ale także przestrzenie poza nimi.

Przykładowo na półce możemy uwypuklić tapetę czy interesujący kolor ściany, jeżeli regał nie ma tylnej ścianki albo przestrzeń dookoła wazonu Takie podejście daje nowe możliwości układając rzeczy na półkach, zmień perspektywę, wprowadź minimalizm i pomyśl nie tylko o samym przedmiocie, ale także jego otoczeniu.

Metoda — zdejmij wszystko i zacznij od nowa

Jeśli tylko dodajemy rzeczy, po pewnym czasie zatracimy estetykę i porządek. Zdejmij wszystkie rzeczy z półek i ułóż je ponownie, może okazać się, że niektóre przedmioty nie sprawiają już radości jak dawniej, warto je wtedy schować do pudełka lub oddać w dobre ręce. Następnie wprowadź świeżość poprzez zmianę ułożenia, niektóre rzeczy będą pasować tylko na określonej wysokości, inne warto wyeksponować, aby nadać im blasku.

Zobaczenie wszystkich rzeczy obok siebie daje możliwość oceny, czy taka kombinacja pasuje do naszego konceptu, czy nie.

Niestandardowe rozwiązania — półka nieoczywista

Twoje ulubione przedmioty nie muszą stać na półce, stolik kawowy z półką i przezroczystym blatem w formie szkła, przypominający biblioteczną ekspozycję może wiele pomieścić i będzie dodatkowym zabezpieczeniem, jeśli masz w domu zwierzaka. Zastanów się, czy wszystkie rzeczy muszą stać, jeśli zmienisz ich ułożenie, od razu nabiorą innego charakteru.

Książki możesz ułożyć w symetryczny stos i postawić je na stoliku pomocniczym obok sofy, fotela czy innego mebla. Proste w formie krzesło z płaskim siedziskiem również może posłużyć jako osobliwa półka lub stolik nocny. Jeśli posiadasz starodawną walizkę, zrób z niej vintage galerię z ulubionymi zdjęciami i pamiątkami z wakacji.

Masz dużą kolekcję mniejszych obrazów, ilustracji czy zdjęć? Powieś je na tylnej ściance regału lub na przestrzeni między półkami na ścianie następnie dobierz do tego ulubione dekoracje, aby wyeksponować swoje zbiory.

Nie bój się humoru

Półka w kształcie kaktusa, głowy kota, wijącego się ślimaka czy tryptyk trójkątów do zawieszenia na ścianie, mamy duże możliwości. Zabawa kształtem i kolorem to początek do niekonwencjonalnego dekorowania pokoju. Taki wybór wprowadzi radosną atmosferę i gwarantuje zaciekawienie gości, a tobie źródło dodatkowe radości.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.