Teraz czytasz...
Wrocław. Zdrowe żywienie małych wrocławian – konferencja już jutro
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Wrocław. Zdrowe żywienie małych wrocławian – konferencja już jutro

Grupa Aktywni Rodzice pod  patronatem między innymi Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Urzędu Miasta zaprasza na konferencję „Zdrowe żywienie małych wrocławian”.

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Według Światowej Organizacji Zdrowia to zjawisko osiąga w Polsce rozmiary epidemii. Dziś co piąte dziecko ma problem z nadwagą.    Ostatnie 30 lat to dziesięciokrotny wzrost liczby otyłych nastolatków.

Niestety, problem ten dotyczy już nawet przedszkolaków: co drugi trzylatek (wg badań prof. Haliny Weker, Instytut Matki i Dziecka) ma nieprawidłowy wskaźnik masy ciała. To efekt złych nawyków żywieniowych, niewłaściwej kultury jedzenia oraz braku ruchu. Nasze dzieci spędzają w żłobkach, przedszkolach i szkołach większą część swojego życia, koniecznym jest więc, aby ich dieta była zdrowa. A wciąż nie jest!

Według raportów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jak na ironię, we wszystkich wrocławskich szkołach posiadających certyfikat „szkoła promująca zdrowie“ sprzedaje się dzieciom i podaje w stołówkach śmieciowe jedzenie. W jadłospisach znajdują się: słodycze, gotowe przekąski, zupy w proszku, garmażerka, produkty wysoko przetworzone, surówki  z octem, wędliny najgorszej jakości. Nasze dzieci jedzą mrożone truskawki w garmażeryjnych pierogach.

Cel. Miejski Program Zdrowego Żywienia Małych Wrocławian

Celem jest wprowadzenie Miejskiego Programu Zdrowego Żywienia Małych Wrocławian, który zagwarantuje zdrowe żywienie dzieci w placówkach oświatowych. Konferencja jest efektem naszej kilkunastomiesięcznej pracy i obserwacji tego, co znajduje się na szkolnych talerzach naszych dzieci.

Co między innymi na konferencji:
– wykłady i prezentacje zdrowego żywienia
– warsztaty zdrowego gotowania prowadzone przez profesjonalnych kucharzy
– dla każdego uczestnika przewidziany jest poczęstunek, pakiet bezpłatnych porad i przepisów

KIEDY: 25.10.2014,    GODZ.    10.00-15.00,
GDZIE: Sektor  3, ul.    Legnicka    65

Zobacz także

Akademia Biokuriera

Wstęp wolny.
Organizator: Grupa Aktywni Rodzice

Szczegółowy program i bieżące informacje na:

http://aktywni-rodzice.pl/
www.facebook.com/zdrowezywieniemalychwroclawian

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.