Wrocław. Rusza ekojarmark!

14 maja rozpocznie się EkoJarmark – największa w Polsce impreza promująca produkty ekologiczne i lokalne, która we Wrocławiu organizowana jest od ponad 12 lat. Nie zabraknie na nim pysznych serów, miodów i chlebów na zakwasie.

Podczas edycji wiosennej 2014 na terenie Jarmarku zbudowany będzie wspólnie Miejski Ogród Zmysłów. Zagospodarowane zostaną skrzynie po owocach na donice pełne kwiatów, traw i ziół, które stworzą przestrzeń do próbowania jarmarkowych smakołyków.
Wspólnie odkryjemy także tajemniczy świat lokalnych produktów, w który wprowadzą nas jarmarkowi wystawcy. Będziemy także grać w Zielone Koło Fortuny, nauczymy się jak zmienić balkon w ogród warzywny oraz porozmawiamy o rolniczych kooperatywach społecznych w ramach Dnia Rolnictwa Wspieranego Społecznie – zapowiadają organizatorzy.

Program EkoJarmarku

Miejski Ogród Zmysłów – warsztaty ogrodnicze
14maja, środa, godz. 11.00
Wspólnie z uczestnikami warsztatów ogrodniczych zbudujemy mini ogród w centrum miasta. Zagospodarowane skrzynie po owocach, pełne kwiatów, traw i ziół, które będą towarzyszyć nam przez cały Jarmark, stworzą idealne miejsce do testowania i próbowania wszystkich jarmarkowych smakołyków. Ogród prawie 2 tygodnie będzie uprzyjemniał czas uczestnikom EkoJarmarku, ale również przypominał jak ważna dla nas jest natura w mieście: ile nam daje spokoju, wypoczynku, również jedzenia, energii.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Dr Bike
17 maja, sobota, godz. 12.00 – 17:00
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zawita na Jarmarku z Fruwającym Gabinetem Doktora Bike’a. Będzie można otrzymać fachową, darmową poradę na temat należytego utrzymania oraz diagnozowania dolegliwości swojego rumaka, Dr Bike nauczy jak kleić dętkę, montować klocki hamulcowe i wymieniać łańcuch, a dodatkowo da szansę skorzystania z darmowych, podstawowych usług serwisowych.

„Moje Miasto – Czyste Miasto” czyli Zielone Koło Fortuny
18 maja, niedziela, godz. 14.00 – 16.00
Sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość wmieście. Odpowiedzi mogą nie być tak oczywiste jak Ci się wydaje. Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekać będą upominki – niespodzianki!

Dzień Rolnictwa Wspieranego Społecznie
24 maja, sobota
W tajemniczy świat swoich produktów wprowadzą Państwa wystawcy EkoJarmarku.
W programie także prezentacje:
Zioła – instrukcja obsługi – domowa uprawa, zastosowanie, właściwości
Sery zagrodowe – na czym polega tajemnica ich wyrobu i jak rozpoznać dobry ser
Sekrety pszczół – jak powstaje najlepszy miód i jakie ma właściwości
Dobre jak chleb – tajemnice wypieku chleba: maki, zakwas, drożdże, woda…
Sekrety dobrego wina na przykładzie win morawskich oraz lokalnych winnic
Warsztaty z ogrodnictwa miejskiego – jak zamienić swój balkon w piękny ogród warzywny?
Spotkanie i dyskusja „Kooperatywy konsumenckie” – spotkanie dla wszystkich chcących założyć własną grupę konsumencką, dowiedzieć się czym jest Rolnictwo Wspierane Społecznie i podzielić się własnymi doświadczeniami

Warsztaty filcowania
18 maja, 25 maja, niedziela, godz.12.00 – 15.00
Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty z filcowania z Gałgankostwo Bogumiły.

14 – 25 maja 2013
ul. Szewska, Wrocław

Zaprasza ORGANIZATOR:
Fundacja EkoRozwoju FER
Ul. św. Wincentego 25 A, C
www.fer.org.pl

Brak postów do wyświetlenia