Ukraina na Targach Biofach 2014

W trakcie Targów Biofach 2014 Ukraina będzie miała własne stanowisko reprezentujące rynek produktów ekologicznych z tego kraju.

We współpracy z FiBL Szwajcaria wystawcy zaprezentują się najlepszymi ukraińskimi produktami, do produkcji których klimat tego kraju jest wyjątkowo sprzyjający: zboża, soja, nasiona słonecznika i olej słonecznikowy, różne rodzaje dzikich roślin, a nawet ekologiczną wódkę.

Stoisko organizuje 10 najwaważniejszych ukraińskich firmw ramach Szwajcarsko-ukraińskiego Projektu Rozwoju Rynku Ekologicznego na Ukrainie ufundowanego przez Szwajcarską Konfederację przy Sekretariacie Stanu ds. Spraw Gospodarczych (SECO).

Na Ukrainie wciąż nie ma państwowych regulacji dotyczących rolnictwa ekologicznego dlatego przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą z partnerami zachodnioeuropejskimi certyfikują się na zgodność z unijnymi regulacjami za pośrednictwem jednostek certyfikujących m.in. z Niemiec i Francji.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Targi Bio Fach 2014 odbędą się w dniach 12-15 lutego 2014 w Norymberdze. To największe światowe targi żywności i produktów ekologicznych.

Więcej informacji jest dostępnych na tej stronie: ukraine.fibl.org

Brak postów do wyświetlenia