Tychy. Pokaz filmu Cały ten cukier dla pracowników oświaty, dzieci i rodziców

 

Na seans wszystkich zainteresowanych zaprosiły przedstawicielki Fundacji jemyeko.pl. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Biokurier.

Film wyświetlony został 16 listopada br. w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Obejrzało go 60 osób, w tym pracownicy placówek oświatowych, dzieci i ich rodzice. Wstęp był wolny, nie pobierano żadnych opłat.

Organizatorzy poprosili obecnych na sali gości o wypełnienie krótkiej ankiety, która badała, czy film dokumentalny „Cały ten cukier” wywarł na nich wrażenie. Okazało się, że tak. Większość widzów oceniła go bardzo wysoko. Doceniono zwłaszcza ilość przekazanej w nim wiedzy dotyczącej wpływu cukru na zdrowie.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Projekcję filmu poprzedziła krótka wypowiedź Katarzyny Wrzos, psychodietetyka.

W czasie seansu widzowie mogli poczęstować się jabłkami pochodzącymi z gospodarstwa ekologicznego.

Cały ten cukier” to film opisujący eksperyment, który przeprowadził na sobie Damon Gameau. Przez 60 dni sięgał jedynie po produkty powszechnie uznawane za zdrowe, w jego jadłospisie nie było miejsca na batoniki, lody i napoje gazowane. Mimo to przytył aż 9 kilogramów, a stan jego zdrowia, który był nieustannie monitorowany, bardzo się pogorszył. Gameau był o krok od otyłości, cukrzycy i chorób serca.

Fundacja jemyeko.pl została założona przez Joannę Plazę, Annę Pawelec i Małgorzatę Ziaję. Jej celem jest ochrona i promocja zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego stylu życia. Sztandarowym projektem fundacji jest akcja „Tyskie Przedszkolaki Jedzą Eko-Warzywa i Owoce”, w ramach której dzieciom serwuje się warzywa i owoce bez szkodliwych dla zdrowia chemicznych oprysków.

Oprac. Agnieszka Gotówka

 

Brak postów do wyświetlenia