Teraz czytasz...
Trwa Tydzień Weganizmu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Trwa Tydzień Weganizmu

 

To już ósma edycja jednej z największych w Polsce imprez, które poświęcone są tematyce praw zwierząt i wegańskiego stylu życia. Tydzień weganizmu trwa od 24 do 30 kwietnia. 

W programie znajduje się wiele ciekawych prezentacji i propozycji spotkań, m.in. z kucharzami, dietetykami oraz miłośnikami wegańskiej kuchni. I tak o funkcjonowaniu wegan w rodzinie opowie Joanna Bylinka-Stoch, psycholog i coach, zaś jak prawidłowo komponować wegański jadłospis podpowiedzą Iwona Kibil i Małgorzata Sobczyk.

Ciekawym punktem jest pokaz filmu  Peacable Kingdom: The Journey Home (z polskimi napisami). Przed projekcją filmu prezentację „O małych i dużych «ale», które powstrzymują nas przed przejściem na weganizm (a nie powinny)” przedstawi Katarzyna Biernacka.

W sobotę (30 kwietnia) odbędą się natomiast kulinarne potyczki czterech blogerek, które dzielą się ze swoimi czytelnikami przepisami na wegańskie potrawy.

Wstęp na spotkania w ramach warszawskiego Tygodnia Weganizmu jest bezpłatny. Miejscem warsztatów jest m.in. Centrum Społeczne PACA 40 oraz Millenium Plaza (Al. Jerozolimskie 123a). Szczegółowy program dostępny jest na stronie Stowarzyszenia.

Tydzień Weganizmu jak co roku organizuje Stowarzyszenie Empatia, które działa na rzecz praw zwierząt. Ich głównym celem jest propagowanie postawy pełnej szacunku wobec innych istot. Podejmują wiele działań zachęcających do zapoznania się z ideą weganizmu, jak i angażują się w ochronę życia zwierząt.

Tydzień Weganizmu obchodzony jest również w Bytomiu i w Katowicach.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.