Teraz czytasz...
Spotkanie w ramach projektu „Tyskie Przedszkolaki Jedzą Eko-Warzywa i Owoce” po raz drugi!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Spotkanie w ramach projektu „Tyskie Przedszkolaki Jedzą Eko-Warzywa i Owoce” po raz drugi!

5 maja w godzinach 15:15 – 17.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Tychach odbędzie się spotkanie edukacyjne w ramach projektu „Tyskie Przedszkolaki Jedzą Eko-Warzywa i Owoce”. Gościem specjalnym będzie Julita Bator, autorka książki „Zamień chemię na jedzenie”.

To już drugie spotkanie zorganizowane przez Fundację jemyeko.pl. Frekwencja na styczniowej prelekcji przerosła oczekiwania organizatorek. – Na zaproszenie odpowiedziało 39 pracowników tyskich przedszkoli publicznych i niepublicznych, jak również przedstawiciele tyskiej świetlicy terapeutycznej dla dzieci oraz Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach – wspomina Anna Pawelec.

Głównymi adresatami spotkania są pracownicy tyskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Julita Bator, której książka cieszy się dużym uznaniem i popularnością, opowie o tym, co to znaczy zdrowo się odżywiać. Na podstawie własnych doświadczeń wskaże, czym się kierować, kupując żywność, i jak odróżnić tę ekologiczną od modyfikowanej. Jakich produktów należy unikać, a jakie powinny znaleźć się w codziennej diecie całej rodziny? Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw i owoców? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można usłyszeć na spotkaniu w tyskim magistracie.

Autorka podzieli się ponadto kilkoma sprawdzonymi przepisami.

ProjektTyskie Przedszkolaki Jedzą Eko-Warzywa i Owocepowstał dzięki zaangażowaniu tyszanek Joanny Plazy, Anny Pawelec i Magłorzaty Ziai. W ramach spotkań edukacyjnych z rodzicami chcą one przedstawić wpływ chemicznych oprysków warzyw i owoców na nasze zdrowie oraz wskazać na pozytywne efekty zdrowotne włączania do swojego codziennego menu warzyw i owoców ekologicznych.

Biokurier objął patronat medialny nad wydarzeniem, a książkę Julity Bator Zamień chemię na jedzenie można kupić w sklepie internetowym Czytaj w Kuchni w cenie 22,90 zł zamiast 32,90 zł.

Zobacz także

targi ekotrendy

Oprac. Agnieszka Gotówka

Co: spotkanie edukacyjne dla pracowników tyskich przedszkoli
Gdzie: w sali sesyjnej (nr 102) Urzędu Miasta w Tychach, przy Al. Niepodległości 49
Kiedy: 5 maja 2016 r. w godzinach 15:15 – 17:30

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.