Teraz czytasz...
Rozpoczęła się nowa era fryzjerstwa naturalnego
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rozpoczęła się nowa era fryzjerstwa naturalnego

9 i 10 października w Wiedniu odbędzie się 1 Międzynarodowy Dzień Fryzjerstwa Naturalnego. Fryzjerzy i eksperci kosmetyki naturalnej z Europy spotkają się, aby wymienić się doświadczeniami i świętować coraz większe zainteresowanie branżą fryzjerstwa ekologicznego. Sympozjum to również 20-lecie firmy CulumNATURA, pioniera fryzjerstwa naturalnego i producenta kosmetyków 100% bio. Do rozmowy zaprosiliśmy właściciela firmy, Willego Lugera.

1 Międzynarodowy Dzień Fryzjerstwa Naturalnego, co czeka gości podczas tego spotkania?

Przewodnim tematem sympozjum jest omówienie dynamicznego rozwoju fryzjerstwa naturalnego na przełomie ostatnich lat. Obserwując statystyki, można powiedzieć, że właśnie jesteśmy świadkami początków nowej ery we fryzjerstwie. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na wybór bio kosmetyków lub farb do włosów i fachową poradę. Stosowane przez fryzjera kosmetyki mogą mieć duży wpływ na zdrowie klienta, ale także i fryzjera. Niestety, mamy w przypadku konwencjonalnych fryzjerów dużą grupę osób chorych na egzemy, alergie. Dlatego szczególnym dla mnie punktem programu jest przedstawienie indywidualnych życiorysów fryzjerów, którzy przez choroby zawodowe musieliby zrezygnować z ulubionej pracy. Dzięki fryzjerstwu naturalnemu mogli nie tylko kontynuować zawód, ale także rozwinąć działalność i uzyskać nowych klientów. Poza tym na uczestników sympozjum czeka szereg fachowych wykładów, a wieczorem program niespodzianka przygotowany przez uczniów zawodowej szkoły fryzjerskiej, która z nami ściśle kooperuje.

Określenie fryzjer naturalny zwłaszcza w Polsce nie do końca jest zrozumiałe, jak należy je definiować?

Jednym z podstawowych warunków jest holistyczne myślenie, praca z rzeczywiście naturalnymi produktami i świadoma rezygnacja z typowego w tym zawodzie robienia show. Bycie fryzjerem naturalnym to autentyczność, dogłębna wiedza i najwyższej jakości doradztwo. Dobry fryzjer naturalny pracuje bez stresu i ma czas dla swojego klienta.

Jest Pan fryzjerem, skąd wziął się pomysł na produkcję kosmetyków naturalnych?

Z potrzeby i posiadanej wiedzy. Nie mogłem polecać klientom kosmetyków, a przy ich nakładaniu musieć sięgać po rękawiczki ochronne. Przez niemal dwa lata testowałem w swoich salonach produkty firm, które oferowały naturalne serie. Jednak nie spełniały one moich, nie ukrywam wysokich oczekiwań – nie zawierały wyłącznie naturalnych składników. Byłem więc zmuszony wykreować własną linię kosmetyków nie w 88%, czy 99%, ale w 100% bio.

Czasami fryzjerstwo naturalne kojarzone jest w szerokiej świadomości z ezoteryką, paranauką, krótko mówiąc nie brane serio.

Jedną z naszych dewiz jest powiedzenie: „Wiedza to siła“. Dlatego od lat prowadzimy profesjonalne szkolenia, dzięki którym fryzjerzy i kosmetycy otrzymują fachową wiedzę, wybiegającą poza ich dotychczasowe wykształcenie. Dzięki temu mogą oferować fachowe doradztwo. Klienci sami czują, że są w dobrych rękach. Z drugiej strony rośnie grupa świadomych konsumentów, dla których zdrowie i ochrona środowiska to priorytety i którzy dokładnie rozróżniają, czy dany produkt jest naturalny, czy na przykład tylko identyczny z naturalnym. Coraz częściej obserwujemy, że to klienci, którzy zdobyli wiedzę na własną rękę, szukają nas, a nie odwrotnie.

Jak wygląda sytuacja na rynku polskim?

Chociaż od niedawna jesteśmy obecni na tutejszym rynku, zainteresowanie zarówno fryzjerów, kosmetyków ale i samych klientów jest coraz większe. Praktycznie każdego tygodnia pojawiają się nowe zapytania.

Zobacz także

świeże owoce rokitnika i dżem z rokitnika

Gdzie w Polsce można uzyskać informacje o przekształceniu salonu w salon fryzjerstwa naturalnego? I gdzie klient może znaleźć salon naturalny?

W Polsce prowadzimy cykliczne szkolenia z zakresu pielęgnacji skóry i włosów oraz pracy z naszymi roślinnymi farbami do włosów. Zapraszamy też na prelekcje, podczas których można zdobyć podstawową wiedzę o fryzjerstwie i kosmetyce naturalnej. Wszelkie informacje o szkoleniach oraz terminy są podane na naszej polskiej stronie internetowej. Również na stronie w wyszukiwarce można znaleźć salony pracujące z produktami CulumNATURA.

http://www.culumnatura-naturkosmetik.com/pl

Cieszymy się na wizytę podczas wiedeńskiego sympozjum!

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.