Teraz czytasz...
Odwiedziliśmy Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych. Było warto?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Odwiedziliśmy Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych. Było warto?

W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w Warszawie, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, odbyły się, jak co roku o tej porze, Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych. Nie mogło zabraknąć na nich redakcji „Biokuriera”. Jesteście ciekawi naszych wrażeń? Zapraszamy do lektury!

Udział w takich wydarzeniach zawsze pełen jest niespodzianek. Podczas imprezy można spotkać znajomych, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim kupić dużą ilość wyszukanych kosmetyków. O te trudno na naszym rynku, ponieważ część z nich jest produkowana, jak choćby „Miodowa Mydlarnia”, przez małe faktury i nie występuje w detalicznych sklepach.

Ekocuda: wielu wystawców w jednym miejscu

Ekocuda to największe targi kosmetyków naturalnych w Polsce. Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej odwiedzających. Było to wyraźnie widać w tym roku. W halach panował nieprawdopodobny ścisk, wiąże się z tym mała sugestia dla organizatorów, aby na przyszłość przemyśleli lokalizację imprezy.

Dom Towarowy Braci Jabłońskich to nic innego jak dawny Traffic, zlokalizowany w centrum Warszawy. Dojazd komunikacją miejską jest więc dogodny, ale nie radzimy próbować zaparkować tu samochodu. Lokalizacja ma jeden plus – budynek znajduje się w sąsiedztwie kawiarni oraz większych i mniejszych restauracji. Klienci mają więc możliwość zatrzymania się gdzieś na kawę lub na niewielki lunch.

Dużym plusem jest fakt, że wejście na targi jest bezpłatne. Impreza trwała dwa dni: w sobotę od godz. 11.00 do 19.00, w niedzielę – od 11.00 do 18.00. Takiej szansy na poznanie również niszowych marek kosmetyków naturalnych nie można przegapić.

Na targach swoje produkty zaprezentowali przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiły się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

„Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych” to już czwarta edycja imprezy w Warszawie. Tym razem odwiedzający mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty makijażu wykonywanego mineralnymi kosmetykami i wykłady poświęcone tematyce zdrowia i pielęgnacji naturalnej.

Pierwszy raz w tym roku do dyspozycji gości były aż trzy piętra. Nasza redakcyjna koleżanka odwiedziła wszystkie trzy: ilość zaproszonych wystawców faktycznie robiła duże wrażenie. Można było nabyć kosmetyki niemal każdego rodzaju: pielęgnacyjne, do kąpieli i kolorowe, dla dzieci, mężczyzn, kobiet i nastolatek, a także dla osób starszych.

Na szczególną uwagę zasługiwały stoiska z ciętymi z metra efektownymi mydłami we wszelkich kolorach i z rozmaitymi kosztowni dodatkami, m.in. płatkami złota czy drobinkami minerałów.

Targi w tym roku zaskoczyły wyłącznie dodatkowym piętrem ze stoiskami wystawców. Liczymy, że w kolejnym sezonie organizatorzy poprawią drobne niedociągnięcia i będziemy mieli możliwość dokonania jeszcze lepszych zakupów. Tego sobie i naszym Czytelnikom życzymy.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.