Nowości na BioFach 2013. Olej lniany z dodatkiem żeń-szenia

Kombinacja dwóch mało znanych, ale zdrowych składników, czyli olej lniany BIO z dodatkiem żeń-szenia to jedna z nowości, które na targach BioFach 2013 promowane były na polskim stoisku.

Produkt powstał w ramach współpracy jaka zaistniała w ramach klastra Dolina Ekologicznej Żywności pomiędzy ekologiczną plantacją Żeń-Szenia Sławomira Chmiela, a firmą Barwy Zdrowia, którą na BioFachu reprezentował Tomasz Obszański, który taki opisał olej w rozmowie z Biokurierem:

Olej lniany z żeń-szeniem dostępny jest na rynku od kilku miesięcy. Ma bardziej wyrazisty smak a zastosowanie jest podobne do tradycyjnego oleju lnianego. Najcenniejszy składnik to kwasy Omega 3, jego zwartość zarówno w tradycyjnym oleju lnianym jak i tym z dodatkiem żeń-szenia jest podobna. Zyskujemy natomiast prozdrowotne właściwości tego drugiego.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Odzew konsumentów na olej nie jest na razie bardzo duży. – Produkt traktowany jest na razie jako ciekawostka, ale liczymy że przyjmie się na rynku – mówi Tadeusz Obszański. – Podczas targów odbyliśmy wiele rozmów zapytań, zainteresowanie olejem i innymi produktami jest dość duże chociaż raczej wśród rodzimych kontrahentów, sklepikarzy niż partnerów zagranicznych – dodaje.

Produkty oferowane przez firmę Barwy Zdrowia dostępne są przede wszystkim w południowo – wschodniej Polsce, a na mniejszą skalę także w innych rejonach.

Targi BioFach odbyły się w Norymberdze w dniach 13-16 lutego 2013. To największa światowa impreza targowa branży ekologicznej. Przeczytaj nasze teksty na temat: BioFach 2013.

Brak postów do wyświetlenia