Teraz czytasz...
NATURA FOOD & beECO. Zero waste, rolnictwo biodynamiczne i choroby autoimmunologiczne wśród tematów
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

NATURA FOOD & beECO. Zero waste, rolnictwo biodynamiczne i choroby autoimmunologiczne wśród tematów

Avatar photo

Jakie wydarzenia dodatkowe towarzyszyć będą tegorocznej edycji NATURA FOOD & beECO? Jakie konkursy są planowane? Co przygotowują wystawcy? Pytamy o to Mateusza Szewca, kierownika projektu targów NATURA FOOD & beECO.

Czy są już znane pierwsze szczegóły programu tegorocznych targów?

Mateusz Szewc: W tegorocznej ofercie targów pojawią się propozycje zarówno dla klienta branżowego, jak i indywidualnego. Dużo uwagi poświęcimy zagadnieniom Zero Waste i rolnictwu biodynamicznemu, przedstawimy możliwości zainwestowania we własny biznes w branży BIO, zaprezentujemy firmy odpowiedzialne społecznie, dla których przyszłość naszej planety jest bardzo ważna. Odbędą się liczne warsztaty w zakresie ekologicznego stylu życia, porozmawiamy o naszym zdrowiu i środowisku w towarzystwie ekspertów.

Poruszymy tematy m.in. związane z doborem diety i suplementacji przy chorobach autoimmunologicznych tarczycy – Hashimoto i Grevsa Basedowa. Nie zabraknie również stałych punktów programu czyli Kongresu Ekobranży, Forum Alergii (podczas którego szeroko omówimy rolę glutenu w naszym organizmie). Z pewnością będzie się dużo działo. Już teraz zapraszam do Łodzi do odwiedzenia naszych Targów w dn. 18-20.10.2019 r.

Ilu wystawców się spodziewacie?

Od kilku lat Targi NATURA FOOD & beECO skupiają ponad 350 wystawców, których gościmy na powierzchni blisko 7 000 m kw. Hali Expo-Łódź. W tym roku przewidujemy, że liczba ta wzrośnie. Zainteresowanie jest bardzo duże, dlatego też nie wykluczamy rozszerzenia przestrzeni wystawienniczej o dodatkową powierzchnię, by kolejne firmy mogły zaprezentować się podczas naszego wydarzenia.

Wystawa będzie podzielona na następujące strefy: produktów ekologicznych certyfikowanych (przeważająca ilość wystawców), produktów naturalnych, produktów regionalnych i tradycyjnych oraz strefę Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Strefa beECO to ekologiczne kosmetyki, środki czystości czy naturalne i certyfikowane suplementy diety, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców targów, którzy nie tylko pragną zdrowo się odżywiać, ale również dbać o swoje ciało i otoczenie.

Będą wystawcy zagraniczni?

Targi NATURA FOOD & beECO co roku goszczą wystawców z krajów europejskich. Również w tym roku spodziewamy się producentów z krajów takich jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania czy Włochy. Ich obecność wynika z rangi naszego wydarzenia na arenie imprez o tematyce BIO, chęci nawiązania relacji biznesowych z kontrahentami z Polski, jak również z potrzeby promocji produktów zagranicznych na rynku produktów ekologicznych w Polsce. Na umiędzynarodowienie targów ma również wpływ nasz udział w największych zagranicznych targach biobranży – targach Biofach w Niemczech, gdzie promujemy organizowane wydarzenie.

Czy można już się zgłaszać do konkursów o Złote Medale?

Jak co roku regulamin oraz formularz zgłoszeniowy konkursów o Złoty Medal zarówno targów NATURA FOOD, jak i beECO publikowane są wraz z początkiem lata. W tym roku planujemy udostępnić niezbędne dokumenty i umożliwić wystawcom przesyłanie zgłoszeń wcześniej – już w pierwszej połowie czerwca. Jesteśmy dumni, że profesjonalne jury ma możliwość oceny produktów o wyjątkowo wysokiej jakości, niepowtarzalnych walorach smakowych, czy właściwościach i często pakowanych w biodegradowalnych, nie mających negatywnego wpływu na środowisko opakowaniach, co jest jednym z kryteriów oceny.

Cieszy nas również fakt, że ocenie poddawane są produkty innowacyjne, nierzadko mające rynkową premierę właśnie podczas targów NATURA FOOD & beECO.

Dziękuję za rozmowę.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.