Teraz czytasz...
Mlekoteka. Trwa 4. edycja
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Mlekoteka. Trwa 4. edycja

Agnieszka Gotówka

Mlekoteka to ogólnopolska inicjatywa organizowana pod skrzydłem Fundacji Promocji Karmienia Piersią przez dwie Promotorki Karmienia Piersią: Izę Frankowska-Olech (Doulę dla Ciebie) i Izę Sztanderę (Maminiec).

Celem akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, rozwianie mitów i wątpliwości oraz pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie. Istotna dla Organizatorek jest też integracja środowiska wspierającego mamy i ich rodziny, a także stworzenie przestrzeni otwartej dla każdej mamy, niezależnie od tego czy karmi piersią czy butelką, swoim mlekiem czy formułą mlekozastępczą – przestrzeni wolnej od oceny.

Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Jednakże nie zawsze kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie by mogło się to udać, o czym coraz częściej i głośniej mówią.

Organizatorki Akcji Mlekoteka wychodzą naprzeciw tym potrzebom, przygotowując m.in. bezpłatne:

  • wykłady,
  • warsztaty edukacyjne,
  • konsultacje laktacyjne,
  • pokazy filmów,
  • wystawy,
  • sesje zdjęciowe,
  • opowieści laktacyjne.

Do prowadzenia spotkań zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin, mi.in.: laktacji, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii.

Wydarzenia w ramach akcji „Mlekoteka” odbywają się w ok. 45 miejscach Polski. Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada na okres 26 maja – 1 czerwca. Spaja dwa ważne dla rodziny święta – Dzień Matki oraz Dzień Dziecka.

Finał 30 maja w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie

Akcja finałowa odbędzie się 30 maja w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie. Od godz. 10:00 do 19:00 będą miały miejsce bezpłatne warsztaty i spotkania ze specjalistami min. z dziedziny laktacji, dietetyki, neonatologii, fizjoterapii, ginekologii i położnictwa oraz stomatologii. Wśród nich: dr Beata Pawlus, dr Anna Krysiukiewicz-Fenger, dr Małgorzata Uchman-Musielak, Nikoleta Broda, Karolina Góra, Agata Aleksandrowicz – Hafija.pl, Paweł Zawitkowski, dr Agata Orzechowska, Agnieszka Muszyńska CDL, Monika Zielińska.
Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, a także do profesjonalistów wspierających kobiety w okresie okołoporodowym.

W trakcie Akcji będzie również sesja zdjęciowa.

Lista wydarzeń związanych z akcją „Mlekoteka” dostępna jest na Facebook’u.

Biokurier jest partnerem medialnym akcji Mlekoteka

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.