Teraz czytasz...
„Majówka z ziołami” w Centrum Praskim Koneser
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

„Majówka z ziołami” w Centrum Praskim Koneser

25-26 maja 2019 r. na Placu Konesera w Warszawie odbędzie się „Majówka z ziołami”. Impreza organizowana przez Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. To prawdziwa gratka dla miłośników fitoterapii i zdrowego stylu życia. Nie zabraknie warsztatów i ciekawych spotkań.

W ramach „Majówki z ziołami” w godzinach od 9.00 do 19.00 odbywać się będą targi zielarskie. Będzie można kupić zioła i produkty naturalne pod każdą postacią – zioła świeże, susze, mieszanki ziołowe, herbaty i przyprawy ziołowe, ale też kosmetyki naturalne, żywność ekologiczną i funkcjonalną, suplementy diety i odżywki na bazie produktów naturalnych i ziół, świeże produkty zielarskie, książki, środki czystości, miody i produkty pszczele, soki i nalewki.

Wstęp na targi jest biletowany (10 zł/osoba).

https://biokurier.pl/jedzenie/dlaczego-warto-uzywac-ziol/

Konsultacje zielarskie

Odwiedzenie targów to świetna okazja do bezpośrednich zakupów od producentów oraz degustacji naparów, nalewek i zdrowych przekąsek. Wyjątkową okazją będzie możliwość odbycia indywidualnych konsultacji zdrowotnych z zielarzem-fitoterapeutą dr Karoliną Julią Smoderek w godz. 11:00 – 17:00, partnerem Majówki z ziołami „Ziołowy Raj” – konsultacje i szkolenia.

Promocyjna cena 30-minutowej konsultacji to 50 zł. Zapisy pod adresem: ziolowyraj@gmail.com

„Majówka z ziołami” – wykłady i warsztaty

Organizatorzy zapewniają, że w trakcie imprezy nie zabraknie również solidnej dawki wiedzy. W trakcie „Majówki z ziołami” odbędą się wykłady o różnej tematyce w zakresie terapii naturalnych. W programie m.in.

  • W dobrej tradycji – Wina i soki lecznicze (prowadzący: mgr inż. Zielarstwa B. Byczkiewicz)
  • Zioła w chorobach onkologicznych (prowadząca: dr N. Sendkowska – Wysocka)
  • Zioła w terapii chorób wątroby i trzustki (prowadzący: mgr A. Ciółkowski – Zielarz Radzi)
  • Fitoterapia w medycynie estetycznej i anti – age (prowadząca: mgr H. Jurkowska)
  • Konopie lecznicze w praktyce (prowadzący: prof. Piekoszewski)
  • Terapie w chorobach kręgosłupa (prowadzący: dr Jawny)
  • Bezpieczeństwo stosowania ziół u dzieci (prowadzący: mgr M. Stępniak)
  • Zdrowie lub zgon – mordercze właściwości roślin (prowadzący: mgr inż. B. Byczkiewicz)

Wykłady odbywać się będą od godz. 9.30 do 18.00. Cały dzień wykładowy wraz z wejściem na targi – 50 zł, każdy warsztat (do wyboru) – 30 zł

Na warsztaty ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy u organizatora: zielarskamajówka@pocza.fm

W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli nauczyć się, jak przygotować wiosenną mieszankę oczyszczającą oraz maści, kremy, proszki, napary na różne dolegliwości. Mowa będzie również o roślinach leczniczych w przyprawach, sosach, ziołowych octach.

Zaplanowano też warsztat kosmetyczny, w trakcie którego uczestnicy według indywidualnych wymagań wykonają cztery ziołowe kosmetyki. W pakiecie znajdą się: ocet ziołowy do płukania włosów, ziołowy płyn do mycia twarzy, krem do twarzy dobierany do potrzeb skóry, jadalny balsam do ust. Zajęcia prowadzą: Zofia Marciniak i Marta Remplewicz – chemiczki, pasjonatki ziół, współautorki marki KOSMETYKÓW DLA.

Uwaga: na warsztaty obowiązują zapisy (cena: 110 zł/ osoba).

Warsztaty dla dzieci

Weekend to czas, który najchętniej spędzamy razem z rodziną na świeżym powietrzu. Organizatorzy „Majówki z ziołami” przygotowali więc również ofertę dla najmłodszych. Dzieci będą mogły bezpłatnie wziąć udział w warsztatach i przygotować herbatki ziołowe lub dowiedzieć się, jak uprawić rośliny lecznicze. Dla kilkulatków przygotowano też konkursy. Na jarmark oraz odbywające się w tym czasie warsztaty na świeżym powietrzu wstęp wolny!

Zapisy na jarmark ziołowy trwają

Częścią „Majówki z ziołami” będzie również jarmark ziołowy, na którym kupić będzie można świeże zioła, warzywa i owoce od lokalnych polskich rolników oraz z gospodarstw ekologicznych. Swoje stoiska mieć będą również producenci produktów spożywczych, miodów, herbat i przypraw.

Organizatorzy zapewniają, że dla każdego chętnego wystawcy znajdzie się miejsce. Zgłoszenia można wysyłać na adres: biuro@grupaherbaria.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.