Lidzbark. Zbliża się Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

 

Już po raz piąty na zamku w Lidzbarku Warmińskim pojawią się serowarzy z całej Polski a także z Niemiec, Litwy i Szwecji. V Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych coraz bliżej.

Gościem specjalnym festiwalu będzie znana restauratorka Agnieszka Kręglicka, która poprowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci. Odbywające się w Lidzbarku wydarzenie „kręci się” nie tylko wokół serów.

– Naszym serom farmerskim tradycyjnie już akompaniować będą miody, chleby tradycyjne, chutneye i konfitury, nalewki, tradycyjne wędliny, przyprawy i zioła oraz specjały kuchni warmińskiej. Nie zabraknie również lokalnego browaru, win z prawdziwej polskiej winnicy i tradycyjnych lodów produkowanych jedynie z naturalnych składników. Również, jak co roku, z przyjemnością uraczymy Państwa festiwalową zupą serową przyrządzoną przez samego szefa kuchni Hotelu Krasicki****, pana Krzysztofa Mazurka – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Festiwal zaplanowano na 12-14 czerwca 2015. Odbędzie się oczywiście na terenie zamku w Lidzbarku.

Na facebooku opublikowano już program Festiwalu:

Polecamy także relację filmową z poprzedniej edycji:

Co: V Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych
Gdzie: Lidzbark Warmiński
Kiedy: 12-14 czerwca 2015

Przeczytaj także: Sandomierz. Festiwal „Czas Dobrego Sera” coraz bliżej

oraz naszą relację z ubiegłorocznej edycji Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim: Czas na ser czyli święto serowarów w Lidzbarku – nasza relacja

Brak postów do wyświetlenia