Teraz czytasz...
Konferencja Blisko Przyrody już za dwa tygodnie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Konferencja Blisko Przyrody już za dwa tygodnie

Konferencja Blisko Przyrody organizuje Fundacja Matka Natura razem z Laboratorium Innowacji Społecznych. Odbędzie się 13 października w Gdyni. Co w programie?Dlaczego wszyscy potrzebujemy przyrody? Czy leśne przedszkolaki naprawdę wcale nie chorują? Czy nie ma złej pogody na spacer? Dobry brud i błoto dla zdrowia? Na te i inne pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji Blisko Przyrody.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak wymaga zapisania się.

Wydarzenie obejmie obszary: zdrowie, ekologię, edukację, psychologię, partycypację, urbanistykę w uwzględnieniu ich relacji z przyrodą i dobroczynnego wpływu na człowieka, niezależnie od wieku i stopnia sprawności.

Konferencja Blisko Przyrody – do kogo jest skierowana?

Konferencja skierowana jest do rodzin, pedagogów, nauczycieli, kadry przedszkoli oraz animatorów. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali też psychologowie, terapeuci zajęciowi, edukatorzy ekologiczni i leśnicy. W trakcie konferencji mowa będzie o życiu, edukacji i odpoczynku bliżej przyrody.

Chcemy wesprzeć wszystkich zainteresowanych w działaniach na rzecz równoważenia czasu spędzanego w zamkniętych przestrzeniach, często przeładowanego czasem ekranowym i korzystaniem z urządzeń mobilnych. Mowa będzie o pomysłach na spędzanie czasu na łonie przyrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów i osoby z niepełnosprawnościami

– mówi Emilia Łowkiel z Fundacji Matka Natura.

W trakcie konferencji zostanie również poruszony temat aktywizacji w proekologiczne działania całych społeczności. Pokazany zostanie pozytywny wpływ więzi z przyrodą na środowisko naturalne i zachowania proekologiczne.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdynia. Została dofinansowana ze środków Gdyni Rodzinnej. Patronem Medialnym jest Radio Gdańsk.

Patronem medialnym wydarzenia został Biokurier.pl.

Konferencja Blisko Przyrody w skrócie

  • Kiedy: 13 października 2018 r.
  • Warsztaty dla nauczycieli: 12 października 2018 r.
  • Warsztat dla rodziców: 14 października 2018 r.
  • Gdzie: w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni (aleja Zwycięstwa 96/98, budynek II- Hale Łukowe, wejście od strony restauracji Eureka).

Szczegółowe informacje, harmonogram oraz zapisy na konferencję znajdują się na stronie bliskoprzyrody.pl oraz na profilu wydarzenia w mediach społecznościowych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.