Teraz czytasz...
Jesienna edycja Ekocudów – w październiku zawita do Gdańska
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Jesienna edycja Ekocudów – w październiku zawita do Gdańska

Największy wybór kosmetyków naturalnych, rekordowa liczba wystawców, a do tego ciekawe warsztaty i wykłady – tak zapowiada się czwarta edycja Ekocudów w Gdańsku! Już 12 i 13 października na gdańskim Stadionie Energa odbędzie się kolejna edycja największych targów kosmetyków naturalnych w Polsce, które z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze fanów naturalnej pielęgnacji.

Ekocuda zawitają do stolicy województwa pomorskiego już po raz czwarty i na pewno nie
ostatni. Organizatorzy podkreślają, że każdego roku targi odwiedza coraz więcej osób, które chcą dbać zarówno o siebie, jak i o środowisko.

Nasze statystyki dobitnie pokazują, że na Pomorzu jest coraz więcej osób zainteresowanych kosmetykami produkowanymi z tego, co daje natura i w trosce o jej dobro. Pierwszą gdańską edycję Ekocudów, którą zorganizowaliśmy w marcu 2018 roku odwiedziło ponad 7 tysięcy osób. Kolejną, odbywającą się pół roku później, już prawie 8 tysięcy. Podczas targów, które miały miejsce tej wiosny frekwencja przekroczyła 13,5 tysiąca uczestników

– mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni targów oraz właścicielka marki Ekocuda. Dodaje:

Jesteśmy przekonani, że ten wzrostowy trend się utrzyma, zwłaszcza że na jesiennej edycji targów spodziewamy się rekordowej liczby wystawców.

fot. Joanna Oleszek

Stadion mekką urody

Gdańskiego Stadionu Energa żadnemu mieszkańcowi Trójmiasta ani Pomorza przedstawiać
nie trzeba. Jednak w dniach 12-13 października obiekt ten zasadniczo zmieni swój charakter. Z areny wydarzeń sportowych stając się oazą kosmetyków naturalnych. Właśnie w ten weekend obywać się na nim będą jesienne targi Ekocuda, organizowane w tym miejscu trzeci raz z rzędu. Swoją ofertę zaprezentuje na nich ponad 100 firm (najwięcej w dotychczasowej historii gdańskich Ekocudów), których specjalnością, ale też misją jest tworzenie organicznych, naturalnych i wegańskich kosmetyków przeznaczonych m.in. do pielęgnacji ciała, włosów czy do makijażu. Będą to głównie producenci krajowi, jednak odwiedzający mogą liczyć również na zagraniczne marki.

Wbrew temu, co się może niektórym wydawać, w Polsce powstaje wiele kosmetycznych ekoperełek, które tylko czekają na odkrycie. Ekocuda są do tego świetną okazją.

Zuzanna Mierzejewska: Ekocuda cały czas się rozwijają [wywiad]

Dwa dni atrakcji gratis

Warto podkreślić, że Ekocuda to więcej niż targi. Ich stali bywalcy doskonale o tym wiedzą,
ale osoby, które słyszą o tej imprezie po raz pierwszy na pewno miło zaskoczy fakt, że
towarzyszą jej różne dodatkowe atrakcje. W programie gdańskich Ekocudów są: wykład
ambasadorki tragów – Agnieszki Niedziałek z napieknewlosy.pl, a także warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się własnoręcznie robić ekokosmetyki. Co ważne, wszystkie te umiejętności i wiedzę zdobywa się nie wydając ani grosza, ponieważ wstęp na Ekocuda jest bezpłatny.

Z Nowego Jorku do Wąchocka. Brooklyn Groove – Kosmetyki z Roślin w Polsce [wywiad]

Co? Gdzie? Kiedy?

  • Co? Targi Ekocuda
  • Gdzie? Stadion Energa w Gdańsku (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1)
  • Kiedy? sobota 12 października w godz. od 11.00 do 19.00; niedziela 13 października w godz. od 11.00 do 18.00

Biokurier.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Materiał opracowano na podstawie informacji prasowych.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.