Teraz czytasz...
„Jemy eko” na sportowo
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

„Jemy eko” na sportowo

Już 15 września br. kampania „Jemy eko” powita uczestników sportowo-rodzinnego pikniku na błoniach PGE Narodowego w ramach Narodowego Dnia Sportu. Na ekologicznym stoisku zorganizowanym przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej czekać będą degustacje organicznych produktów i warsztaty z Katarzyną Bosacką.

Piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie jest największym wydarzeniem w ramach tegorocznej, szóstej już edycji Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do Polaków w każdym wieku. Jej celem jest propagowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia. Zaplanowany na 15 września br. piknik będzie kulminacyjnym punktem akcji. Tego dnia błonia PGE Narodowego zamienią się w wielki plac treningowy dla całych rodzin z setkami dyscyplin sportowych, od sztuk walki, poprzez jogę, taniec, kajakarstwo, żeglarstwo, fitness, piłkę nożną i mniej znane dziedziny sportu, jak pumptruck czy brazylijska indiaca. Organizatorzy przygotowali też szereg innych aktywności, m.in. porady dietetyków, trenerów i lekarzy czy seanse relaksacyjne w saunach i termach.

https://biokurier.pl/akcja-promocyjna/zdrowe-przekaski-do-szkoly-postaw-na-oryginalnosc-w-stylu-bio/

„Jemy eko” na najzdrowszym pikniku w Polsce

Kampania „Jemy eko” wpisuje się w ideę promowania zdrowej diety i aktywnego stylu życia. Aktywnie włącza się w działania w ramach Narodowego Dnia Sportu. Na pikniku 15 września br. przygotowane będzie specjalne stoisko kampanii, zorganizowane przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej. W godzinach 12:00 – 17:00 uczestnicy pikniku będą mogli poznać certyfikowane produkty ekologiczne członków PIŻE, m.in. Poloniak, Bio Food czy Eko Wital. Będzie można je posmakować, porozmawiać z ekspertami na temat właściwości odżywczych i prozdrowotnych produktów bio, posłuchać na czym polega rolnictwo ekologiczne. Dowiemy się, dlaczego powinniśmy wybierać tylko produkty certyfikowane, oznakowane ekoliściem. Gościem specjalnym na stoisku „Jemy eko” będzie Katarzyna Bosacka, znana wszystkim dziennikarka telewizyjna, prowadząca popularny program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”.

Warsztaty z Katarzyną Bosacką

Uznawana przez Polki za autorytet w dziedzinie zdrowego żywienia, Katarzyna Bosacka od lat propaguje żywność organiczną. Jej zasługi w na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej zostały wyróżnione Laurem Ekoprzyjaźni przez miesięcznik Ekonatura. Na stoisku „Jemy eko” Katarzyna Bosacka poprowadzi specjalne warsztaty w godzinach 12.00 – 13.30. Wprowadzi ich uczestników w świat eko żywności oraz podpowie, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze produktów. Pokaże uczestnikom, jak mądrze wybierać produkty żywnościowe oraz jakie korzyści prozdrowotne i smakowe daje nam żywność organiczna.

Porady i warsztaty dietetyczne

Od godziny 12.00 na stoisku kampanii dostępna będzie dietetyczka, mgr Martyna Smolińska, z którą uczestnicy pikniku będą mogli odbyć indywidualne konsultacje oraz wziąć udział w warsztatach kulinarno-dietetycznych, które zostały zaplanowane na godz. 13.30. Podczas warsztatów skupimy się na zdrowych przekąskach dla osób aktywnych fizycznie, komponowanych z produktów organicznych. Wspólnie z Martyną Smolińską uczestnicy przygotują „kulki mocy” z masłem orzechowym oraz daktylami, które od razu będzie można zjeść i zyskać energię, by potrenować w ramach sportowych atrakcji przygotowanych na pikniku Narodowego Dnia Sportu.

Organizatorzy kampanii „Jemy eko” serdecznie zapraszają wszystkich chcących poznać świat zdrowej certyfikowanej żywności ekologicznej i przekonać się, jak wiele korzyści dla zdrowia całej rodziny dają produkty organiczne. Do zobaczenia już 15 września, w godz. 12.00 – 17.00 na błoniach PGE Narodowego!

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.