Materiały z konferencji inaugurującej działalność Fairtrade Polska dostępne

8 października podczas IX Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz V Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO na Międzynarodowych Targach Łódzkich odbyła się uroczysta konferencja “Fairtrade – skorzystaj z rynkowej szansy”! Osią całego wydarzenia było podpisanie umowy współpracy z Fairtrade International – organizacji będącej właścicielem znaku Fairtrade. Inauguracji towarzyszła konferencja, w trakcie której głos zabrali eksperci polscy i zagraniczni – dostępne są już materiały z tego wydarzenia.

O działalności Fairtrade poza granicami naszego kraju mówili: Andrea Richert (Fairtrade International), Regina Dicken (Fairtrade Österreich, Austria), Hana Chorvathova (Fairtrade Česko a Slovensko). W trakcie konferencji wystąpił również Tomasz Makowski, który zajmuje się współpracą z biznesem z ramienia Fairtrade Polska. Mówił miedzy innymi o tym, jakie możliwości daje nawiązanie współpracy między Fundacją a firmami, które chciałyby uzyskać znak Fairtrade. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielił się z gośćmi Adrian Borowiec, właściciel Palarni Kawy Cafe Borówka.

Zapis video wystąpień dostępny jest na stronie polskiego oddziału Fairtrade

Czym jest Fairtrade?

Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Oprac. Agnieszka Gotówka

Brak postów do wyświetlenia