Teraz czytasz...
Fair Trade Film Festival już w listopadzie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Fair Trade Film Festival już w listopadzie

Agnieszka Gotówka
Wybieram Fairtrade

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty w dniach 18-19.11.2017 r. zaprasza na wyjątkowe wydarzenie o charakterze filmowo-społecznym: Fair Trade Film Festival. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

W ciągu dwóch dni festiwalu będzie można obejrzeć krótkometrażowe filmy dokumentalne i krótkie spoty na temat idei Fairtrade. Zaplanowano warsztaty, degustacje oraz spotkania z ekspertami.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja idei Sprawiedliwego Handlu i ekonomii społecznej. Impreza odbędzie się również w Warszawie i Krakowie.

Program Fair Trade Film Festival

W ramach Festiwalu będzie można obejrzeć filmy nie tylko na temat zasad prowadzenia biznesu w zgodzie z zasadami Fairtrade, ale również dotyczące problemów krajów globalnego Południa i ekonomii społecznej (blok „W kierunku Sprawiedliwego Handlu”). Poruszone zostaną problemy społeczne i ekonomiczne, z jakimi borykać się muszą mieszkańcy tzw. krajów rozwijających się.

Goście Festiwalu będą mieli okazję obejrzeć produkcje z całego świata, m.in. z Mauritiusa, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ekwadoru, Brazylii, Palestyny i Polski.

W programie m.in. film „Mauritius. Opowieści o cukrze” w reżyserii Michała Wilczka. Nakręcono go na malowniczej wyspie wulkanicznej położonej na południowo-zachodnim Oceanie Indyjskim. Jej historia i gospodarka są nierozerwalnie związane z uprawą trzciny cukrowej.

Organizatorzy zapraszają również na reportaż Maćka Zygmunta „Fairtrade daję siłę. Przykład Asoguabo„. Film jest zapisem rozmów z Ekwadorczykami, którzy dzięki wprowadzeniu idei Sprawiedliwego Handlu i certyfikacji Fairtrade uratowali swoje małe rodzinne gospodarstwa i zachowali ziemie.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. Impreza jest częścią projektu „Social & Solidarity Economy as Development Approach for Sustainability (SSEDAS) in EYD 2015 and beyond”.

Co to jest Fairtrade?

Fairtrade to certyfikat, który w prosty i skuteczny sposób daje szansę na poprawę życia osób wytwarzających takie produkty jak kawa, herbata, czekolada, banany, wina czy tekstylia. Certyfikat gwarantuje, że producenci Fairtrade z krajów globalnego Południa otrzymali za swoje plony godną cenę oraz uzyskali premię Fairtrade, którą mogą przeznaczyć na rozwój działalności lub realizację wybranych przez siebie projektów społecznych. Dzięki Fairtrade już 1,5 miliona rolników i pracowników uzyskało większy wpływ na swoje życie.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.