Eko wycieczki w trakcie Targów BioFach

 Ekologiczne hurtownie, sklepy z kosmetykami naturalnymi oraz gospodarstwa ekologiczne w okolicach Norymbergi odwiedzić będzie można w trakcie Targów BioFach 2011.

Targi BioFach to największe światowe spotkanie specjalistów z branży BIO. Targi odbywają się w Norymberdze w dniach 16-19 lutego.  Więcej o BioFach 2011

Organizatorzy przygotowali trzy propozycje wycieczek (Bio Tours).

1.    Specjalistyczny handel detaliczny w Norymberdze

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
W trakcie wycieczki zaprezentowanych zostanie kilka sklepów od wielu lat działających w Norymberdze. Przewodnikiem będzie Kai Krezuer z branżowego serwisu organic-market.info. Wycieczki startują 16 i 18 lutego, koszt udziało to 25 Euro.

2.    Kosmetyki naturalne – tekstylia naturalne – Fair Trade w Norymberdze

 

W trakcie wycieczki przedstawione zostaną punkty handlujące kosmetykami naturalnymi oraz eko tekstyliami. Będzie także możliwość odwiedzenia sklepu posiadającego w ofercie produkty Sprawiedliwego Handlu. Przewodniczką będzie Karin Heinze z branżowego serwisu organic-market.info. Wycieczki startują 17 i 19 lutego, koszt udziału to 25 Euro.


3.    Rolnictwo ekologiczne w okolicach Norymbergi

 

W trakcie wycieczki odwiedzone zostaną trzy gospodarstwa ekologiczne. Jedno z nich zajmuje się przetwórstwem mlecznym (zwłaszcza wytwarzaniem serów), drugie to gospodarstwo warzywne a trzecie zielarskie. Wszystkie posiadają certyfikaty ekologiczne. Przewodnikiem będzie Maria Holzhauser(mówiący także w j. polskim, przewodnik po Norymberdze). Wycieczka startuje 19 lutego, koszt udziału to 50 Euro.


Więcej informacji na temat BioTours i zgłoszenia


Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)
Brak postów do wyświetlenia