Teraz czytasz...
Dlaczego warto odwiedzić targi Bio Green Future?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Dlaczego warto odwiedzić targi Bio Green Future?

Bio Green Future to jedyne takie wydarzenie na skalę europejską. Jego pierwsza edycja odbędzie się w Krakowie w dniach 20-22 maja 2022 roku. Na czym polega jego fenomen? Czego można się spodziewać po tym wydarzeniu? Pytamy o to Agatę Szczepaniak, organizatorkę targów.

Jak narodził się projekt Bio Green Future?

Agata Szczepaniak*: Po ponad 10 latach organizacji branżowych wydarzeń targowych dla sektora ekologicznego zdałam sobie sprawę, że poza niewielką grupą entuzjastów, ekofreaków i firm z branży, reszta społeczeństwa nie wie, czym są ekologiczne produkty certyfikowane. Wielu utożsamia eko z produktami wegetariańskimi oraz warzywami i owocami uprawianymi we własnym lub dziadków ogrodzie. Nie mają też pojęcia, jak ciężkiej pracy, wytrwałości i zaangażowania wymagają te cudowne produkty, tak cenne dla naszego zdrowia i dla naszej planety.

Wielokrotnie, niestety, słyszymy, że eko to ściema, że można sobie kupić certyfikat, że to oszustwo, nabijanie ludzi w przysłowiową butelkę. Bio Green Future to targi, ale to także szersza idea, która ma na celu odczarowanie tych negatywnych opinii, wypromowanie ekologii, zarażanie życiem w stylu eko i fit, pokazanie jak można żyć zdrowo, długo i przyjemnie.

Tylko jeśli głośno będziemy mówić o walorach ekologicznych produktów, o zielonym liściu, ekologicznych certyfikatach w kosmetyce i środkach czystości, to tylko tak możemy zwiększyć zaufanie i rozpoznawalność EKOmarek. Stąd apel do branży – nie bądźcie bierni – wyjdźcie do konsumentów.

Skąd pomysł na powstanie Bio Green Future?

Nasza idea narodziła się, aby stworzyć wyjątkową i jedyną szansę na uwypuklenie związku między zdrowym odżywianiem i trybem życia a zdrową planetą.

Wyobraziliśmy sobie, że każdy z tych elementów to postaci, które trzymają się za ręce i obejmują w uścisku planetę. Z czasem nadszedł moment na misję projektu. A jest nią poprawa jakości życia ludzi poprzez promocję żywności i produktów ekologicznych oraz propagowanie postaw i zachowań proekologicznych, które to w konsekwencji mają zapewnić godne życie wszystkich istotom żyjących na Ziemi (ludziom i zwierzętom).

Jednocześnie zadaniem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego, ochrona przyrody, a także obniżanie negatywnego wpływu cywilizacji na klimat. To wszystko po to, aby planeta była zdrowym, czystym i przyjaznym domem dla kolejnych pokoleń.

Dlatego też do współpracy i udziału zachęcamy zarówno firmy stricte związane z ekologią, jak i te, które włączają w swoje codzienne działania rozwiązania ekologiczne i które wspierają inicjatywy takie jak nasza, by dołożyć swoją cegiełkę do poprawy zdrowia planety.

Skąd u Ciebie zainteresowanie tym sektorem gospodarki?

Moja przygoda z ekologią zaczęła się blisko 12 lat temu. Początkowo oczywiście było to ściśle związane z moimi działaniami zawodowymi, potem przerodziło się w zainteresowanie, pasję, a teraz jest to także moja filozofia życia. Wiele relacji, które nawiązałam w pracy zaowocowało poszerzeniem grona przyjaciół.

Na co dzień interesuję się branżą bio, ekologiczną żywnością i produktami certyfikowanymi z kategorii non-food. Staram się jak najbardziej ograniczać swój ślad węglowy i chcę tą pasją zarażać innych. Pragnę, by jak najwięcej ludzi było świadomych dobrodziejstwa, jakie niesie za sobą spożywanie żywności ekologicznej, stosowanie ekologicznych kosmetyków i środków czystości.

Ale ekologia to zespół dużo większej liczby czynników niż tylko żywność i kosmetyki. To również nasze codzienne zachowania, wybory oraz wyrzeczenia, m.in: mniej plastiku, więcej szkła, wybór transportu publicznego czy roweru zamiast samochodu, nadawanie drugiego życia przedmiotom czy naprawianie ubrań i niemarnowanie żywności. To także zwrócenie uwagi na energooszczędność i czyste źródła energii, jak panele fotowoltaiczne oraz domy energooszczędne i ekologiczne wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów (biodegradowalne i energooszczędne domy nowej generacji).

Bycie eko nie powinno być postrzegane jako jednorazowa moda, ale jako nasza przyszłość i konieczność, jeśli chcemy ocalić Ziemię i chcemy, by była naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

A ponieważ te wszystkie elementy i zachowania stanowiące niejako definicję ekologicznego stylu życia, są również moją pasją, to udaje mi się łączyć przyjemne z pożytecznym.

Dlaczego warto się wystawić na Bio Green Future?

Wystawcy to serce mojej misji. Bez nich nic się nie uda zrobić. Myślę, że również dla nich nadszedł czas, aby bardziej otworzyć się na konsumentów, na tę część społeczeństwa, dla której ekologiczny styl życia wciąż jest nieznany.

Targi Bio Green Future to bardzo ważna inicjatywa, którą organizujemy w celu szerokiej promocji produktów ekologicznych, aby marki ekologiczne zamieszkały w jeszcze większej liczbie domów. By stały się synonimem zdrowia, wysokiej jakości oraz poszanowania środowiska naturalnego.

To wydarzenie, podczas którego wystawcy otrzymają jedyną, niepowtarzalną możliwość bezpośredniego dotarcia ze swoimi produktami i usługami do ponad 20 tys. odwiedzających – osób, które mają szanse stać się przyszłymi stałymi klientami, rzecznikami EKOmarek.

Dołączenie do grona wystawców to szansa dla każdej z marek na zdobycie miana odpowiedzialnej społecznie. Będąc wystawcą Bio Green Future stajesz się częścią rodziny, której celem jest dbałość o środowisko i o nasze zdrowie. To jak zdobycie orderu uśmiechu, bo dzięki wspólnemu działaniu tych uśmiechów będą miliony. Dlatego jesteśmy przekonani, że nasze wydarzenie to strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Zobacz także


Dlaczego warto odwiedzić Bio Green Future?

Podczas targów skierowanych do konsumentów, w naszym przypadku do mieszkańców Krakowa, regionu i ościennych województw, musi się dziać. Wraz z naszymi Partnerami i Wystawcami przygotowujemy mnóstwo ekoatrakcji. Już dziś mogę zdradzić, że program targów będzie obfitował w prelekcje i pokazy na temat ekologicznej żywności, rolnictwa, zdrowego odżywiania, w warsztaty o kawie, herbacie, zaletach konopi, pokazy makijażu, warsztaty szycia na maszynie, cerowania, przerabiania mebli.

Będzie mnóstwo atrakcji związanych ze śmieciami i odzyskiem odpadów – targowa ścieżka edukacyjna dla dzieci małych i dużych. Firmy, które w swojej ofercie mają panele fotowoltaiczne opowiedzą dlaczego warto i jak najlepiej zaplanować taką inwestycję. Nie można zapomnieć jeszcze o naszej restauracji w 100% BIO. Będzie więc uczta dla podniebienia, a w strefie jogi i fitness – relaks na matach.

Jeden z Partnerów – FoodRentgen – właśnie podczas naszego wydarzenia zorganizuje galę produktów wyróżnionych. Każdy odwiedzający będzie mógł też poznać wyniki najnowszych raportów. I druga, bardzo nas ciesząca współpraca z Fundacją nieZwykli Bohaterowie, wraz z którą zajmiemy się oczyszczaniem terenów zielonych w Krakowie i okolicy.

O szczegółach programu i atrakcjach będziemy na bieżąco informować w naszych kanałach społecznościowych oraz na naszej stronie biogreenfuture.pl

Opowiedz nam o projekcie pierwszej w 100% ekologicznej restauracji w Polsce.

Mimo coraz szerszej dostępności produktów ekologicznych i zmieniającej się świadomości społeczeństwa, wciąż trudno znaleźć na mapie Polski miejsca, które oferują ekologiczne posiłki. Nie mówiąc już o restauracji w 100% opartej na żywności i napojach z certyfikatem.

Dlatego postawiliśmy sobie za cel stworzenie takiego miejsca na czas trwania targów. Wspólnie z właścicielem restauracji ustalamy menu, robimy listę zakupów i dopilnujemy tego projektu w każdym szczególe. Pierwszeństwo jeśli chodzi o dostawców będą mieli nasi wystawcy, a pieczę nad poprawną realizacją będzie trzymała moja mama, Joanna Szczepaniak, kreatorka KUCHNI DLA ZDROWIA, propagatorka ekologicznej żywności, restauratorka, szef kuchni. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców Krakowa i okolic (oczywiście goście z daleka również są mile widziani), na niezapomnianą ucztę dla podniebienia. Wszystkie potrawy i napoje będą w 100% BIO.

Szczegóły tego projektu poznacie wkrótce na naszej stronie biogreenfuture.pl, w mediach społecznościowych i w newsletterach Biokuriera (bądźcie czujni!).

7 powodów, dla których warto odwiedzić Bio Green Future

  1. Poznasz produkty ekologiczne i zrobisz zakupy w atrakcyjnych cenach
  2. Dowiesz się, dlaczego żywność ekologiczna jest tak istotna dla nas i naszej planety
  3. Damy Ci wskazówki, jak dbać o przyszłość naszej planety i jak żyć ekologicznie
  4. Pokażemy Ci, jak zaoszczędzić na ekologii
  5. Będziesz mógł wziąć udział w akcji sprzątania terenów leśnych i wygrać nagrody
  6. W strefie relaksu odpoczniesz, rozciągniesz ciało i rozjaśnisz umysł
  7. Będzie też uczta dla podniebienia

Jeśli lubisz uczyć się poprzez zabawę, chcesz spędzić miło czas z rodziną i dodatkowo zrobić zakupy w niepowtarzalnym ekologicznym sklepie, to Bio Green Future jest stworzone dla Ciebie. To nowa formuła, która sprawi, że Kraków stanie się pierwszym w Polsce miastem silnie proekologicznym.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.