Teraz czytasz...
„Chleb & wino“ w centrum uwagi na BIOSLAVNOSTI w Starym Městě pod Sněžníkem. Mamy wejściówki!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

„Chleb & wino“ w centrum uwagi na BIOSLAVNOSTI w Starym Městě pod Sněžníkem. Mamy wejściówki!

Olbrzymia gratka dla miłośników domowego wypieku chleba – warsztaty z profesjonalistami i niespodzianka dla miłośników win –degutacje, spotkania z winiarzami. To tylko wstęp do listy atrakcji, które czekają na Was podczas kolejnej edycji BIOSLAVNOSTI – to wydarzenie odbywa się w Czechach, ale tuż przy polskiej granicy.

11 edycja BIOSLAVNOSTI rozpocznie się 09. 07. 2016 o 10:00 na terenie zakładu PRO-BIO s r.o.w Starym Městě pod Sněžníkem na północnych Morawach (kilkanaście kilometrów od polskiej granicy). Tradycyjny festiwal dobrej żywności, napojów i rozrywki dla całej rodziny, w tym roku odbędzie się pod hasłem „Chleb & wino“. Dla naszych czytelników mamy 6 podwójnych wejściówek. Można zdobyć je na 2 sposoby. 

Sposób nr 1. Napiszcie w komentarzu do tej informacji dlaczego chcielibyście wybrać się na BIOSLAVNOSTI! (Na najciekawsze wpisy czekają 3 podwójne wejściówki)

Sposób nr 2. Prześlijcie maila z hasłem BIOSLAVNOSTI na konkursy[at]biokurier.pl   (Na najciekawsze wpisy czekają 3 podwójne wejściówki)

Na zgłoszenia czekamy do czwartku do 8.00 🙂 Zapraszamy do zabawy. Przeczytajcie też Jakie atrakcje podczas tegorocznej edycji BioSlavnosti?

Pieczenie chleba na zakwasie z profesjonalistami

Czeka na Państwa wszystko, co związane jest z domowym wypiekiem chleba na zakwasie – zapoznanie się z właściwymi mąkami, demonstracja sporządzenia ciasta chlebowego, doradztwo w zakresie przygotowania i utrzymywania zakwasu, degustacje chlebów oraz sprawdzone przepisy. Odwiedzą nas profesjonalni piekarze i autorzy receptur piekarskich.

Wina ekologiczne

Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą degustację win ekologicznych, podczas której będzie można spotkać się z właścicielami winnic, producentami win oraz zapoznać się z szeroką gamą znanych i mniej znanych szczepów winorośli.

Targi żywności ekologicznej

Na targach żywności ekologicznej będą czekały na Państwa liczne stoiska z pełnym asortymentem produktów firmy PRO-BIO s r.o. oraz artykułami pochodzącymi od ekologicznych producentów warzyw, nabiału, wędlin i innych.

Ekologiczna strefa gastronomiczna

W ciągu całego dnia zapraszamy Państwa do ekologicznej strefy gastronomicznej. W skład menu wchodzić będą dania mięsne: steki jagnięce, kiełbaski czy baranina z grilla z lokalnej farmy ekologicznej Agrisen oraz potrawy z mięsa wieprzowego pochodzącego z gospodarstwa ekologicznego w Velkich Hostěrádkach. Nie zapomnimy oczywiście na potrawy wegetariańskie i wegańskie, a także na świeże napoje, lody i desery. Smakoszom oferujemy nasze tradycyjne naleśniki gryczane, a jako nowość racuchy jęczmienne.

Zobacz także


Zwiedzanie zakładu

Z okazji święta BIOSLAVNOSTI firma otwiera swe podwoje i zaprasza gości do odwiedzin wszystkich swych działów fabrycznych. Zainteresowani będą mogli zwiedzać z przewodnikiem nasze młyny ekologiczne: zbożowy i bezglutenowy, hale produkcyjne i magazyny, a przy okazji zapoznać się z całym procesem wytwórczym – od ziarna do gotowego, zapakowanego produktu.

Urozmaicony program dla dzieci

Dzieci będą mogły uczestniczyć w programie o tematyce proekologicznej. Czekać na nie będą twórcze warsztaty oraz dyscypliny sportowe – trampolina, slackline i wspinaczka z wykorzystaniem zestawu Monkey.

Z muzyką w tle…

Integralną częścią BIOSLAVNOSTÍ jest zawsze program muzyczny. Również w tym roku na scenie pojawią się znane i lubiane zespoły z Czech i Słowacji. Gościem specjalnym będzie popularna czeska aktorka Kamila Špráchalova – entuzjastyczna kucharka i propagatorka żywności ekologicznej.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.