BioSlavnosti 2017. Jak było w tym roku?

Rodzinna atmosfera, możliwość zwiedzania ekologicznych gospodarstw, przetwórni i młynów, szansa na ekozakupy bezpośrednio od producentów, mnóstwo pysznego jedzenia – udało nam się odwiedzić Festiwal Bioslavnosti, który co roku w Starym Mieście pod Śnieżnikiem organizuje PRO-BIO.

Zwiedzanie bezglutenowego młyna

Podczas wizyty na BioSlavnosti, w towarzystwie Joanny Navratilovej, która w PRO BIO zajmuje się marketingiem na rynek Polski, zwiedzaliśmy oddany kilka lat temu do użytku młyn bezglutenowy.

Można było także zobaczyć jak wyglądają magazyny firmy, która jest potentatem na czeskim rynku bioproduktów a jej produkty coraz łatwiej zdobyć także w Polsce.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Zwiedzanie magazynów czeskiego producenta żywności ekologicznej PRO BIO

Ekologiczna owczarnia

Organizatorzy przygotowali także wycieczki do okolicznych gospodarstw. Nam udało się odwiedzić pięknie położoną (tuż przy polskiej granicy) owczarnię, nad którą czuwały dzielne owczarki Border Colie.

Stado owiec po opieka border colie. Niesamowite psy #bioslavnosti #probio #gory #owce #snieznik #bio #eko #organic

Post udostępniony przez redakcja biokuriera (@biokurier)

Atrakcje dla całej rodziny

Z BioSlavnosti z pewnością nie da się wyjść głodnym. Całą gamę bioproduktów nabyć można od producentów. Świetnie działały także stoiska gastronomiczne. Sporo atrakcji przygotowano dla maluchów – specjalny kącik zabaw.

Jak co roku nie zabrakło również koncertów – czescy muzycy dostarczali wrażeń (zarówno fanom lżejszych jak i cięższych brzmień) do późnego wieczora.

Jeżeli nie udało Wam się odwiedzić BioSlavnosti w tym roku (na pewno trochę Was było bo polski język był jak najbardziej „słyszalny”), warto zajrzeć do Starego Mesta w przyszłym roku bo impreza z pewnością będzie kontynuowana.

Brak Wam pomysłu na dalszą część czeskiego weekendu? Polecamy chociażby wypad do Dolni Morava na Skywalk (to tylko 30 minut drogi samochodem)!

Skywalk w Dolni Morava. Nowa atrakcja turystyczna

 

Brak postów do wyświetlenia