Teraz czytasz...
Biokurier 1/2019 – najnowszy numer dostępny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Biokurier 1/2019 – najnowszy numer dostępny

Agnieszka Gotówka

Długo nad nim pracowaliśmy, ale już jest! Nowy numer Biokuriera jest już w drodze do naszych Czytelników. O czym będziecie mogli przeczytać?

Najnowszy numer Biokuriera można zamówić w prenumeracie indywidualnej. Pytajcie o niego również w sklepach z ekologiczną żywnością w całej Polsce.

Dlaczego warto używać ziół?

Zioła używano już w starożytności. Były one jedynym ówczesnym lekarstwem na szereg dolegliwości. Obecnie obserwujemy wzrost zainteresowania tymi roślinami. Ich uprawa w ogrodzie czy na parapecie w kuchni stała się bardzo modna i popularna, a dzięki dostępności na rynku możemy się nimi cieszyć przez cały rok. Piszemy, które z ziół warto mieć w kuchni oraz dlaczego warto przeczytać książkę „Ziołowe smaki” Katarzyny Kosmali.

Żywność liofilizowana – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Jej nazwę trudno się wymawia, co już na wstępie rodzi pewne podejrzenia. Czy jednak faktycznie jest się czego obawiać? Czy tego rodzaju produkty są zdrowe i bezpieczne? Czy dla żywności liofilizowanej jest miejsce w przetwórstwie ekologicznym? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w artykule Małgorzaty Górskiej.

O „mięsnych smakach” w wegańskiej diecie

W diecie wegetariańskiej i wegańskiej nie ma miejsca na mięso. Nie oznacza to jednak, że osoby preferujące dietę roślinną nie szukają smaków, które często znali od dzieciństwa. Czy to jednak możliwe? Rozmawiamy z Edytą Stępczyńską, blogerką, właścicielką wegańskiej firmy cateringowej „Zakręcony wege obiad” oraz autorką książki „Wegańska Kuchnia Polska”.

5 faktów o morwie białej

Czy odkryliście już morwę białą? A może dobrze znacie jej smak? Morwa, zapomniana w ciągu ostatnich kilku dekad, powraca do naszych jadłospisów. I to w wielkim stylu. Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej czegoś ciekawego, np. skąd się wzięła, dla kogo uprawiano ją dawniej oraz jak to możliwe, że owoce różnych barw rosną na tym samym drzewie, zajrzyjcie do artykułu Joanny i Michała Litwińskich.

Wdech, wydech, smog! Jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie?

Smog to ostatnio często powtarzane słowo. Jak co roku wzbudza wiele emocji. I trudno się temu dziwić, bo przecież każdy z nas chciałby oddychać świeżym powietrzem. Nie jest to jednak możliwe. Jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Jak smog oddziałuje na zdrowie dzieci?

Dieta zdrowa dla oczu

Jak ważny dla człowieka jest wzrok, można ocenić podczas jazdy samochodem o zmroku lub w czasie przebywania w całkowicie zaciemnionym pokoju w nocy. Gdy nie widzimy dobrze, czujemy się niepewnie. Jednym ze sposobów na poprawę dobrostanu oczu i widzenia jest odpowiednie menu. Powinny się w nim znaleźć przede wszystkim produkty bogate w przeciwutleniacze. Co zatem jeść, by zadbać o swój wzrok?

Chcesz otrzymywać Biokurier bezpośrednio do domu? Zaprenumeruj

Baobab – drzewa życia

Baobab jest symbolem Afryki, choć rośnie również w północno-zachodniej Australii i na Madagaskarze. Trudno je pomylić z innym drzewem, gdyż nie tylko jest potężne (osiąga nawet 25 m wysokości), ale też ma charakterystyczny pień (zgrubiały, ok. 10-metrowej średnicy). Rodzi owoce, które mają wiele prozdrowotnych właściwości.

MAGiczna historia

Zaczynałam MAGiczną przygodę, gdy mój Alergik miał sześć lat. Był chory, często smutny i cierpiący. Lista produktów, które mógł jeść, była tak krótka, że właściwie tygodniami odżywiał się tym samym. Cierpienie dziecka, ciągłe ograniczenia, zakazy, strach paraliżowały. Ale szukałam, uczyłam się, eksperymentowałam i czarowałam, by mu pomóc, często wspierana przez wspaniałych ludzi.

Każda poprawa, każdy udany test nowego produktu, kolejnego sposobu, który pomagał, przynosiły nadzieję, że może być lepiej. Odkąd mieszkamy nad morzem, stan skóry syna znacznie się poprawił. Nareszcie oboje możemy odpocząć od leków, bólu, nieprzespanych nocy i ciągłego stresu, a mój Alergik wyrósł na wspaniałego młodego mężczyznę. Poznajcie MAGiczną historię Katarzyny Jankowskiej, autorki serii książek „Mama alergika gotuje”.

Polacy wracają do Truskawca

Jeszcze kilka lat temu język polski był w Truskawcu rzadkością. Dziś słychać go na każdym kroku. Po kilkudziesięciu latach nieobecności Polacy znów licznie przyjeżdżają do karpackiego kurortu zlokalizowanego na Ukrainie.

Wieś z pomysłem, czyli wioski tematyczne

Wieś Czarów i Magii, Biegun Zimna i Sera czy Wioska Końca Świata. Można już mówić o boomie na wioski tematyczne w Polsce. I choć w Europie Zachodniej wsie z motywem przewodnim rozwijają się od kilkunastu lat, naszym na początkowym etapie nie można odmówić potencjału oraz innowacyjności. Wioski to nie tylko doskonały sposób na integrację mieszkańców, ale także turystyczny biznes, o czym w  swoim materiale przekonuje Maria Sikorska.

Zadbaj o usta. Naturalnie!

Są kobiety, które bardziej skupiają się na innych elementach twarzy lub o nich zapominają, a są też takie, które nie wyobrażają sobie dnia bez ich pielęgnacji. Mogą być kolorowe lub bezbarwne, błyszczące lub matowe. Tak naprawdę nieważne jaka jest moda, najważniejsze, byśmy o nie dbali, najlepiej w sposób naturalny. Mowa oczywiście o naszych ustach. Jeżeli nie pomyślimy o ich kondycji, mogą zrujnować nasz image i nie będą dobrze wyglądały po nałożeniu na nie koloru. Jak zadbać o nasze wargi tak, aby zdobiły naszą twarz?

W najnowszym numerze mamy też dla Was wiele ciekawych i inspirujących przepisów oraz kilka ciekawych zapowiedzi branżowych. Kolejne wydanie naszego czasopisma nastąpi wiosną. 

Chcesz otrzymywać Biokurier bezpośrednio do domu? Zaprenumeruj

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.