2. Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej za nami

Prelekcje, warsztaty, możliwość spotkania z przedstawicielami firm oferujących produkty dla osób borykających się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi – 2. edycja Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej za nami. To wydarzenie godne polecenia.

Same targi nie są objętościowo bardzo duże, ale liczba producentów a przede wszystkim utrzymany na bardzo wysokim poziomie program wydarzeń dodatkowych sprawia, że Dni Alergii są imprezą, której warto poświęcić sporo czasu. Zwłaszcza jeżeli problem alergii nas dotyczy a orientację w temacie mamy słabą.

Odwiedzając w ostatni weekend Stadion Narodowy skorzystać można było z wiedzy ekspertów (m.in. profesora Macieja Kaczmarskiego czy Bolesława Samolińskiego), wysłuchać bardzo ciekawej debaty przygotowanej przez magazyn Hipolalergiczni czy też wreszcie wciąć udział (albo przynajmniej obejrzeć) liczne warsztaty i pokazy kulinarne (wśród nich m.in. te prowadzone przez współpracującą z nami Katarzynę Jankowską, autorkę bloga Mama Alergika Gotuje).

Całość uzupełniała wystawa, na której prezentowało się ok. 100 producentów żywności (także EKO choć z pewnością przydałoby się ich więcej – być może niektórzy mieli problemy z „rozdwojeniem się” gdyż w tym samym czasie w Bielsko Białej odbywały się Targi EKOStyl, o których również napiszemy), produktów dla alergików a także kosmetyków.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Odwiedzając poszczególne stoiska odkryłem kilka biorarytasów na stoiskach Koko Yogo (ekologiczny jogurt kokosowy), Better Candy (substytut masła orzechowego na bazie soi), organiczne24 (mieszanki do wypieku chlebów bezglutenowych). Na temat nowości napiszemy więcej w oddzielnych informacjach.

Zobacz nasze zdjęcia z Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

2. Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej okiem Biokuriera. Jutro relacja:-)

Posted by biokurier on 22 listopada 2015

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to wydarzenie tworzone z pasją i pomysłem. Odwiedzając pomieszczenia Stadionu Narodowego podczas ich trwania z pewnością nie można się nudzić. Można natomiast wynieść sporo wiedzy oraz kontaktów.

Karol Przybylak

Brak postów do wyświetlenia